مینا کرمی، شهروند بهایی دستگیر و به زندان منتقل شد

مینا کرمی، شهروند بهایی ساکن شیراز روز سه شنبه ۲۴بهمن۱۴۰۲ هنگام تردد در خیابان توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شده و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

مینا کرمی، شهروند بهایی ساکن شیراز روز سه شنبه  ۲۴بهمن۱۴۰۲ هنگام تردد در خیابان توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شده و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

قابل ذکر است که شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی در شهریور ماه سال گذشته، مینا کرمی را بابت اتهام «فعالیت آموزشی و تبلیغی انحرافی مغایر و یا مخل به شرع اسلام» به تحمل پنج سال حبس تعزیری، پنج میلیون جریمه نقدی، ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور با ابطال گذرنامه محکوم کرد.

حکم بدوی در شعبه ۳۷ دادگاه تجدید نظر استان فارس عینا تایید شد.

منزل مینا کرمی در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز بازرسی شد. او پس از مدتی به اداره اطلاعات احضار شده و پس از بازجویی با قرار وثیقه هشتصد میلیون تومان آزاد شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دیده‌بان حقوق بشر: رفتار جمهوری اسلامی با بهائیان «جنایت علیه بشریت» است

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی بی سابقه اعلام کرد آزار و سرکوب سیستماتیک چهل و پنج سالۀ جامعۀ بهائی توسط حکومت ایران، بر اساس قوانین کیفری بین‌المللی، مصداق جنایت علیه بشریت است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021