مینا کرمی، شهروند بهایی دستگیر و به زندان منتقل شد

مینا کرمی، شهروند بهایی ساکن شیراز روز سه شنبه ۲۴بهمن۱۴۰۲ هنگام تردد در خیابان توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شده و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

مینا کرمی، شهروند بهایی ساکن شیراز روز سه شنبه  ۲۴بهمن۱۴۰۲ هنگام تردد در خیابان توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شده و جهت اجرای حکم به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد.

قابل ذکر است که شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی در شهریور ماه سال گذشته، مینا کرمی را بابت اتهام «فعالیت آموزشی و تبلیغی انحرافی مغایر و یا مخل به شرع اسلام» به تحمل پنج سال حبس تعزیری، پنج میلیون جریمه نقدی، ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور با ابطال گذرنامه محکوم کرد.

حکم بدوی در شعبه ۳۷ دادگاه تجدید نظر استان فارس عینا تایید شد.

منزل مینا کرمی در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز بازرسی شد. او پس از مدتی به اداره اطلاعات احضار شده و پس از بازجویی با قرار وثیقه هشتصد میلیون تومان آزاد شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021