نوشین مصباح، شهروند بهایی جهت اجرای حکم به زندان رفت

بنا به گزارش رسیده به ایران‌وایر، نوشین مصباح شهروند بهایی ساکن مشهد بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۳بهمن۱۴۰۲ خود را جهت اجرای حکم به زندان وکیل آباد مشهد معرفی کرد. این شهروند بهایی به اتهام عضویت در گروه یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور به یک سال زندان محکوم است.

بنا به گزارش رسیده به ایران‌وایر، نوشین مصباح شهروند بهایی ساکن مشهد بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۳بهمن۱۴۰۲ خود را جهت اجرای حکم به زندان وکیل آباد مشهد معرفی کرد.

این شهروند بهایی به اتهام عضویت در گروه یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور به یک سال زندان محکوم است.

جلسه دادگاه خانم مصباح در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری در آبان ماه سال جاری تشکیل شد. ریاست دادگاه وکالت وکیل متهم را نپذیرفت و دادگاه بدون حضور وکیل و متهم برگزار شد.

طبق رای دادگاه بدوی، نوشین مصباح به اتهام عضویت در گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور به سه سال و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان محکوم شد.

شعبه ۳۷ تجدید نظر خراسان رضوی اتهام «تبلیغ علیه نظام» را فاقد مدرک و سند قابل توجه دانسته و با حاکمیت اصل برائت، نوشین مصباح را یک سال حبس قطعی محکوم کرد.

دادگاه بدوی، آموزش مهارت‌های زندگی از قبیل سوادآموزی و رعایت اصول بهداشت به کودکان روستاهای کم برخوردار در خراسان را مصداق صدور حکم عنوان است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021