نوشین مصباح، شهروند بهایی جهت اجرای حکم به زندان رفت

بنا به گزارش رسیده به ایران‌وایر، نوشین مصباح شهروند بهایی ساکن مشهد بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۳بهمن۱۴۰۲ خود را جهت اجرای حکم به زندان وکیل آباد مشهد معرفی کرد. این شهروند بهایی به اتهام عضویت در گروه یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور به یک سال زندان محکوم است.

بنا به گزارش رسیده به ایران‌وایر، نوشین مصباح شهروند بهایی ساکن مشهد بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۳بهمن۱۴۰۲ خود را جهت اجرای حکم به زندان وکیل آباد مشهد معرفی کرد.

این شهروند بهایی به اتهام عضویت در گروه یا جمعیت به قصد بر هم زدن امنیت کشور به یک سال زندان محکوم است.

جلسه دادگاه خانم مصباح در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری در آبان ماه سال جاری تشکیل شد. ریاست دادگاه وکالت وکیل متهم را نپذیرفت و دادگاه بدون حضور وکیل و متهم برگزار شد.

طبق رای دادگاه بدوی، نوشین مصباح به اتهام عضویت در گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور به سه سال و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان محکوم شد.

شعبه ۳۷ تجدید نظر خراسان رضوی اتهام «تبلیغ علیه نظام» را فاقد مدرک و سند قابل توجه دانسته و با حاکمیت اصل برائت، نوشین مصباح را یک سال حبس قطعی محکوم کرد.

دادگاه بدوی، آموزش مهارت‌های زندگی از قبیل سوادآموزی و رعایت اصول بهداشت به کودکان روستاهای کم برخوردار در خراسان را مصداق صدور حکم عنوان است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021