جلوگیری از برگزاری مراسم یادبود یک متوفی بهایی در ساری

در پی تشدید آزار و فشار بر شهروندان بهایی، ماموران امنیتی در روز یکشنبه ۱بهمن۱۴۰۲ از برگزاری مراسم یادبود یک متوفی بهایی به نام «سعید خان یغما» در ساری جلوگیری کردند. این مراسم قرار بود در یک سالن واقع در جاده جویبار برگزار شود که دو ساعت پیش از شروع جلسه، برگزاری مراسم توسط ماموران امنیتی لغو شد.

در پی تشدید آزار و فشار بر شهروندان بهایی، ماموران امنیتی در روز یکشنبه ۱بهمن۱۴۰۲ از برگزاری مراسم یادبود یک متوفی بهایی به نام «سعید خان یغما» در ساری جلوگیری کردند.

این مراسم قرار بود در یک سالن واقع در جاده جویبار برگزار شود که دو ساعت پیش از شروع جلسه، برگزاری مراسم توسط ماموران امنیتی لغو شد.

سعید خان ‌یغما در روزهای گذشته فوت کرده و در روستای روشنکوه ساری به خاک سپرده شده است.

قابل ذکر است در چند ماه گذشته گزارش‌هایی مبنی بر ممانعت از مراسم درگذشتگان بهایی در محدوده‌‌ی شهر ساری منتشر شده است.

بنا به گزارش‌ها، در روزهای ۲۴ آذر و ۲۶ مهر، مراسم‌ یادبود نورا ایمانی و گلچهره نوبخت (دارابی)، دو شهروند درگذشته بهایی در یک رستوران شهر ساری لغو شد و مسئولان رستوران‌ها به بستگان متوفیان گفتند به دستور اداره اماکن اجازه نداریم به بهاییان غذا بدهیم.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021