تداوم بازداشت پنج شهروند بهایی در یزد و شیراز

از ده شهروند بهایی که در هفته‌های گذشته در شهرهای شیراز و یزد دستگیر شده بودند، پنج تن در روزهای گذشته آزاد شده و پنج تن دیگر کماکان تحت بازداشت وزارت اطلاعات قرار دارند.

از ده شهروند بهایی که در هفته‌های گذشته در شهرهای شیراز و یزد دستگیر شده بودند، پنج تن در روزهای گذشته آزاد شده و پنج تن دیگر کماکان تحت بازداشت وزارت اطلاعات قرار دارند.

چهار شهروند بهایی در روز سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ در شهر شیراز دستگیر شدند. دو تن از بازداشت شدگان به نام‌های سحر محب پور و رکسانا وجدانی در روز چهارشنبه ۲۶ مهر و بهاره قادری در پنجشنبه ۲۷ مهر به قرار وثیقه آزاد شدند.

در بین بازداشت شدگان شیراز، «ستاره طعامی» با گذشت ۲۴ روز هم‌چنان در بازداشت است.

هم‌چنین، از شش شهروند بهایی بازداشت شده در روزهای ۹ و ۱۳ مهر در شهر یزد، دو تن از آنان به نام‌های ویدا احراری و مژگان بصیری با تودیع وثیقه در روز پنجشنبه ۲۷ مهر آزاد شدند.

شکوفه بصیری، جمال قدیرزاده، ایمان رشیدی و احمد جعفری نعیمی هم‌چنان بلاتکلیف در بازداشت هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021