بیش از ۲۰ واحد صنفی شهروندان بهایی در گرگان پلمپ شدند

بیست واحد صنفی متعلق به شهروندان بهایی در شهر گرگان در روز چهارشنبه ۲۶مهر۱۴۰۲ پلمپ شد. این تعداد در روزهای بعد افزایش پیدا کرده و حداقل پانزده واحد صنفی دیگر هم تعطیل شده‌اند.

بیست واحد صنفی متعلق به شهروندان بهایی در شهر گرگان در روز چهارشنبه ۲۶مهر۱۴۰۲ پلمپ شد. این تعداد در روزهای بعد افزایش پیدا کرده و حداقل پانزده واحد صنفی دیگر هم تعطیل شده‌اند.

در پی تعطیلات دینی بهاییان در روزهای دوشنبه ۲۴ و سه‌شنبه ۲۵مهر، صبح روز چهارشنبه ماموران اداره اماکن گرگان با مراجعه به محل‌های کسب‌و‌کار بهاییان کلیه‌ این واحدهای صنفی را به‌دلیل تخلف صنفی تعطیل و پلمپ کردند.

یک شهروند بهایی در این مورد به ایران‌وایر گفت: «روزهای ۲۴ و ۲۵ مهر از اعیاد مذهبی دین بهایی است و مختص به بهاییان کشور ایران نیست. بهاییان دنیا در این دو روز با تعطیل کردن مشاغل خود در مراسم مذهبی‌شان شرکت می‌کنند. ایران، تنها کشوری در دنیا است که شهروندان بهایی را برای تعطیل کردن مغازه‌های‌شان تحت فشار و آزار قرار می‌دهد.»

قابل ذکر است که بر‌اساس قانون نظام صنفی، هر صاحب کسبی اجازه دارد واحد صنفی خود را ۱۵ روز از سال بدون اطلاع به مقامی تعطیل کند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021