بیش از ۲۰ واحد صنفی شهروندان بهایی در گرگان پلمپ شدند

بیست واحد صنفی متعلق به شهروندان بهایی در شهر گرگان در روز چهارشنبه ۲۶مهر۱۴۰۲ پلمپ شد. این تعداد در روزهای بعد افزایش پیدا کرده و حداقل پانزده واحد صنفی دیگر هم تعطیل شده‌اند.

بیست واحد صنفی متعلق به شهروندان بهایی در شهر گرگان در روز چهارشنبه ۲۶مهر۱۴۰۲ پلمپ شد. این تعداد در روزهای بعد افزایش پیدا کرده و حداقل پانزده واحد صنفی دیگر هم تعطیل شده‌اند.

در پی تعطیلات دینی بهاییان در روزهای دوشنبه ۲۴ و سه‌شنبه ۲۵مهر، صبح روز چهارشنبه ماموران اداره اماکن گرگان با مراجعه به محل‌های کسب‌و‌کار بهاییان کلیه‌ این واحدهای صنفی را به‌دلیل تخلف صنفی تعطیل و پلمپ کردند.

یک شهروند بهایی در این مورد به ایران‌وایر گفت: «روزهای ۲۴ و ۲۵ مهر از اعیاد مذهبی دین بهایی است و مختص به بهاییان کشور ایران نیست. بهاییان دنیا در این دو روز با تعطیل کردن مشاغل خود در مراسم مذهبی‌شان شرکت می‌کنند. ایران، تنها کشوری در دنیا است که شهروندان بهایی را برای تعطیل کردن مغازه‌های‌شان تحت فشار و آزار قرار می‌دهد.»

قابل ذکر است که بر‌اساس قانون نظام صنفی، هر صاحب کسبی اجازه دارد واحد صنفی خود را ۱۵ روز از سال بدون اطلاع به مقامی تعطیل کند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021