ولی‌الله قدمیان، عطاالله ظفر و منصور امینی به حبس محکوم شدند

دادگاه تجدیدنظر تهران با کاهش حکم حبس سه شهروند بهایی به نام‌های «ولی الله قدمیان»، «منصور امینی» و «عطاءالله ظفر»، آنان را مجموعا به هفت سال زندان محکوم کرد.

دادگاه تجدیدنظر تهران با کاهش حکم حبس سه شهروند بهایی به نام‌های «ولی الله قدمیان»، «منصور امینی» و «عطاءالله ظفر»، آنان را مجموعا به هفت سال زندان محکوم کرد.

بر اساس رای صادره، منصور امینی به سه سال، ولی الله قدمیان به دو سال و عطاءالله ظفر به دو سال حبس تعزیری محکوم شدند. لازم به ذکر است که «حکم مزبور هنوز  در سامانه ثنا نیامده است».

دادگاه بدوی این شهروندان بهایی را به اتهام «عضویت در گروه غیرقانونی به هدف برهم زدن امنیت کشور»، هر کدام به پنج سال زندان محکوم کرد. قاضی دادگاه، بهایی بودن متهمان را مصداق عضویت در گروه غیرقانونی دانسته است.

ولی الله قدمیان، عطاءالله ظفر و منصور امینی در ارتباط با جلوگیری از دفن اموات بهاییان در آرامستان بهاییان تهران توسط اداره اطلاعات در اردیبهشت ماه سال‌جاری دستگیر شده‌اند. هر سه تن بیش از پنج ماه است که در زندان اوین زندانی هستند.

دلیل دستگیری سه شهروند بهایی مذکور، کمک داوطلبانه به بهاییان برای دفن اموات‌شان در آرامستان بهاییان تهران بوده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021