مولوی عبدالحمید: همه ایران نگران سلامتی آرمیتا هستند

با گذشت بیش از یک سال از «جمعه خونین زاهدان»، امروز جمعه ۱۴ مهرماه هم اعتراضات جمعه‌های زاهدان پس از اقامه نماز جمعه و سخنران مولوی عبدالحمید در مورد «آرمیتا گراوند» در میان جو سنگین امنیتی ادامه یافت و مردم به درخواست مولوی راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

با گذشت بیش از یک سال از «جمعه خونین زاهدان»، امروز جمعه ۱۴ مهرماه هم اعتراضات جمعه‌های زاهدان پس از اقامه نماز جمعه و سخنران مولوی عبدالحمید در مورد «آرمیتا گراوند» در میان جو سنگین امنیتی ادامه یافت و مردم به درخواست مولوی راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به حادثه پیش آمده برای «آرمیتا گراوند»، دانش آموزی که پس از حادثه متروی تهران در کما است گفت: «همه مردم ایران نگران سلامتی او هستند و تمام دنیا هم پیگیر خبر آن هستند. باید پیگیری شود و با مامور متخلف برخورد شود. تنها چیزی که می‌تواند این مردم را راضی کند برقراری عدالت و مجازات مقصران است.»

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه امروز زاهدان گفت:«اگر حکومتی، مردم داری نداشته باشد آن حکومت ارزشی برای مردمش ندارد. این منطقه را هم قدرت نتوانسته امن کند و مردم استان امنیت منطقه را حفظ کرده‌اند.»

او خطاب به مسئولان حکومتی هم گفت: «بدانید که زور جواب نمی‌دهد. تنها چیزی که جواب می‌دهد مردم داری است. این منطقه پر از طایفه است. طایفه بزرگ هیچ وقت نتوانسته به طایفه کوچکتر زور بگوید و در نهایت با حرف زدن و مذاکره با یکدیگر کنار آمده‌اند.»

در همین حال منابع محلی از زاهدان گزارش دادند که مردم با درخواست مولوی عبدالحمید پس از نماز جمعه راهپیمایی سکوت برگزار کردند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021