تایید حکم ده سال و نه ماه حبس ساناز تفضلی، زندانی بهایی

شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی، حکم ده سال و نه ماه زندان «ساناز تفضلی»، شهروند بهایی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد را عیناً تایید کرد.

شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی، حکم ده سال و نه ماه زندان «ساناز تفضلی»، شهروند بهایی محبوس در زندان وکیل آباد مشهد را عیناً تایید کرد.

بنا به گزارش رسیده، دادگاه تجدیدنظر ساناز تفضلی بدون اطلاع وکیل و متهم پرونده برگزار و حکم بدوی عینا تایید شد.

بر اساس رای دادگاه بدوی که در ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد، ساناز تفصلی طبق با ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی به اتهام تشکیل و اداره گروه یا دسته به هدف برهم زدن امنیت کشور به شش سال و شش ماه زندان، طبق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به اتهام اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور به سه سال و هفت ماه زندان وطبق ماده ۵۰۰ تکراری به اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان و مجموعا به ده سال و نه ماه زندان محکوم شد.

 با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی شش سال و شش ماه حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

قابل ذکر است، ساناز تفضلی در اول آذر ۱۴۰۱ در مشهد دستگیر شد. او بیش از ده ماه است که در زندان وکیل آباد زندانی است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021