بازداشت دو شهروند بهایی در یزد

بنا به گزارش رسیده، صبح روز پنجشنبه ۱۳مهر۱۴۰۲ دو شهروند بهایی به نام‌های ایمان رشیدی و احمد جعفری نعیمی توسط ماموران وزارت اطلاعات در شهر یزد بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بنا به گزارش رسیده، صبح روز پنجشنبه ۱۳مهر۱۴۰۲ دو شهروند بهایی به نام‌های ایمان رشیدی و احمد جعفری نعیمی توسط ماموران وزارت اطلاعات در شهر یزد بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

بنا به گفته‌ی یک منبع مطلع، ساعت ده صبح پنجشنبه ۱۳ مهر حدود پانزده مامور امنیتی به به منزل ایمان رشیدی وارد شدند. ماموران پس از تفتیش محل و ضبط کتب مذهبی، لپ تاب و گوشی همراه، ایمان رشیدی را هم بازداشت کردند.

در همین روز، ماموران اداره اطلاعات یزد به محل کار احمد جعفری نعیمی مراجعه کرده، نامبرده را هم بازداشت و به محل نامعلومی انتقال دادند. گوشی همراه این شهروند بهایی هم توقیف شد.

قابل ذکر است در روزهای گذشته، چهار شهروند بهایی دیگر به نام‌های ویدا احراری، مژگان بصیری، شکوفه بصیری و جمال قدیرزاده در شهر یزد بازداشت شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021