احضار دو شهروند بهایی به دادگاه انقلاب مشهد

در پی شدت گرفتن آزار و سرکوب بهاییان در یک سال گذشته، دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «رویا قانع» و «سهیلا احمدی»، به دادگاه انقلاب مشهداحضار شدند.

در پی شدت گرفتن آزار و سرکوب بهاییان در یک سال گذشته، دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «رویا قانع» و «سهیلا احمدی»، به دادگاه انقلاب مشهداحضار شدند.

بر‌اساس ابلاغیه مزبور، این دو شهروند بهایی جهت رسیدگی به پرونده‌هایشان باید ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۲مهر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مشهد حاضر شوند.

رویا قانع و سهیلا احمدی با اتهاماتی نظیر تبلیغ آیین بهایی و اداره و تشکیل گروه یا دسته به قصد بر هم زدن امنیت کشور رو‌به‌رو هستند.

قابل توجه است، در یک سال گذشته، قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی هرگاه یکی از پیروان آیین بهایی را دستگیر کرده، از ابتدا اتهامات فوق را پیش از اثبات و داشتن شواهد و مدارک به فرد بهایی نسبت داده است. ده‌ها بهایی در طی یک‌سال گذشته با اتهامات مذکور محاکمه، محکوم و زندانی شده‌اند.

در حال حاضر، دو شهروند بهایی به نام‌های «ساناز تفضلی» و «رویا ملکوتی» درزندان وکیل آباد مشهد زندانی هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021