احضار دو شهروند بهایی به دادگاه انقلاب مشهد

در پی شدت گرفتن آزار و سرکوب بهاییان در یک سال گذشته، دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «رویا قانع» و «سهیلا احمدی»، به دادگاه انقلاب مشهداحضار شدند.

در پی شدت گرفتن آزار و سرکوب بهاییان در یک سال گذشته، دو شهروند بهایی ساکن مشهد به نام‌های «رویا قانع» و «سهیلا احمدی»، به دادگاه انقلاب مشهداحضار شدند.

بر‌اساس ابلاغیه مزبور، این دو شهروند بهایی جهت رسیدگی به پرونده‌هایشان باید ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۱۲مهر۱۴۰۲ در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مشهد حاضر شوند.

رویا قانع و سهیلا احمدی با اتهاماتی نظیر تبلیغ آیین بهایی و اداره و تشکیل گروه یا دسته به قصد بر هم زدن امنیت کشور رو‌به‌رو هستند.

قابل توجه است، در یک سال گذشته، قوه‌قضاییه جمهوری اسلامی هرگاه یکی از پیروان آیین بهایی را دستگیر کرده، از ابتدا اتهامات فوق را پیش از اثبات و داشتن شواهد و مدارک به فرد بهایی نسبت داده است. ده‌ها بهایی در طی یک‌سال گذشته با اتهامات مذکور محاکمه، محکوم و زندانی شده‌اند.

در حال حاضر، دو شهروند بهایی به نام‌های «ساناز تفضلی» و «رویا ملکوتی» درزندان وکیل آباد مشهد زندانی هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021