آغاز محکومیت همایون خانلری، هنرمند تئاتر و شهروند بهایی در رشت

روز پنجشنبه ۶مهر۱۴۰۲ «همایون خانلری» شهروند بهایی ساکن رشت، خود را جهت اجرای حکم به زندان لاکان رشت معرفی کرد. این شهروند بهایی به دو سال و یک روز حبس تعزیری محکوم است.

روز پنجشنبه ۶مهر۱۴۰۲ «همایون خانلری» شهروند بهایی ساکن رشت، خود را جهت اجرای حکم به زندان لاکان رشت معرفی کرد.

این شهروند بهایی به دو سال و یک روز حبس تعزیری محکوم است.

در اردیبهشت ماه سال جاری، شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی راسخی، همایون خانلری را به اتهام تبلیغ علیه نظام و فعالیت آموزشی مغایر با شرع اسلام به دو سال و یک روز زندان، پانصد میلیون ریال جریمه نقدی و ده سال محرومیت از حقوق اجتماعی محروم کرد.

حکم بدوی در دادگاه تجدیدنظر استان عینا تایید شد.

همایون خانلری از هنرمندان شناخته شده عرصه تئاتر در رشت است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021