بلاتکلیفی پنج شهروند بهایی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند. روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از  شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

بر اساس اطلاع ایران وایر، سینا ایقانیان، افشین طبیانیان، اشکان طبیانیان، اردلان طبیانیان، افسانه طبیانیان و فریبرز خانجانی  شش شهروند بهایی بازداشت شده هستند که  که در مجموع اداره ۱۷ داروخانه را به عهده داشته‌اند اتهامات مذکور را رد کرده‌اند.

منابع نزدیک به این افراد به ایران وایر گفته‌اند با وجود تبلیغات گسترده در رابطه با بازداشت این افراد اما وزارت اطلاعات هیچ مدرکی مبنی بر ادعاهایی که علیه این شهروندان مطرح کرده، ارائه نداده است.

 در حال حاضر داروخانه‌های شهروندان بازداشت‌‌شده که برخی از آن‌ها با یکدیگر نسبت خانوادگی دارند، پلمپ شده‌اند.

به گفته منابع نزدیک به این افراد پلمپ داروخانه‌ها منجر به بیکاری صدها شهروند شده که برای این داروخانه‌ها کار می‌کردند. منابع ایران وایر می‌گویند اموال دیگر این شهروندان نیز  توقیف شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021