پلمپ ۱۲ مرکز آموزشی و بازداشت دو شهروند بهایی در مازندران

خبرگزاری «میزان»، مرکز رسانه‌ای قوه‌قضاییه کشور در ۱۹شهریور۱۴۰۲، به نقل از محمد صادق اکبری، رییس‌کل دادگستری استان مازندران، از پلمپ ۱۲ مرکز آموزشی که به گفته‌ او به تبلیغ آیین بهایی می‌پرداختند و دستگیری دو شهروند بهایی در شهر بابل اطلاع داد.

خبرگزاری «میزان»، مرکز رسانه‌ای قوه‌قضاییه کشور در ۱۹شهریور۱۴۰۲، به نقل از محمد صادق اکبری، رییس‌کل دادگستری استان مازندران، از پلمپ ۱۲ مرکز آموزشی که به گفته‌ او به تبلیغ آیین بهایی می‌پرداختند و دستگیری دو شهروند بهایی در شهر بابل اطلاع  داد.

میزان به نقل از رییس‌کل دادگستری مازندران نوشته است که با «دو مدرسه و چند مرکز آموزشی و ورزشی از طریق بکارگیری عناصر تشکیلاتی بهاییت» اقداماتی انجام می‌دادند، برخورد قضایی شده است.

همچنین او اظهار کرد که «عناصر تشکیلاتی بهایی از سه شهر کشور، اقدام به آموزش موارد موردنظر خود در راستای فریب نوجوانان ازجمله بهاییت می‌کردند که در راستای مقابله با بهاییت، تاکنون دو فرد که از عناصر تشکیلاتی بهایی در ایران هستند، با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان دستگیر و با صدور قرار بازداشت به زندان معرفی شدند.»

رییس‌کل دادگستری مازندران در اظهارنظر خود، هیچ نوع دلیل و مدرکی در مورد چگونگی ارتباط مراکز پلمپ شده با بهاییان ارائه نداد. هم‌چنین او به نام این مراکز و افراد بازداشت شده، اشاره‌ای نکرد.

قابل ذکر است در ۲۴مرداد۱۴۰۲، دو شهروند بهایی به نام‌های «نیوشا بدیعی ثابت» و «سوزان عید محمدزادگان»، توسط ماموران امنیتی در شهر بابل دستگیر شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021