بی‌خبری از وضعیت جمال الدین خانجانی، شهروند ۹۰ ساله بهایی در زندان

با گذشت ۱۲ روز از بازداشت جمال‌الدین خانجانی، پیرمرد ۹۰ ساله بهایی در تهران، این شهروند بهایی هم‌چنان بلاتکلیف در زندان اوین تحت بازداشت است. بنا به اطلاع رسیده، خانجانی در طی این مدت فقط دو تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌ی خود داشته و دیگر هیچ خبری از او در دست نیست. از دلیل بازداشت این شهروند کهن‌سال بهایی هم هیچ اطلاعی وجود ندارد.

با گذشت ۱۲ روز از بازداشت جمال‌الدین خانجانی، پیرمرد ۹۰ ساله بهایی در تهران، این شهروند بهایی هم‌چنان بلاتکلیف در زندان اوین تحت بازداشت است.

بنا به اطلاع رسیده، خانجانی در طی این مدت فقط دو تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌ی خود داشته و دیگر هیچ خبری از او در دست نیست. از دلیل بازداشت این شهروند کهن‌سال بهایی هم هیچ اطلاعی وجود ندارد.

جمال‌الدین خانجانی دارای کبر سن و دارای مشکلات جسمانی و بیماری است.

در همین رابطه سیمین فهندژ، سخنگوی جامعه جهانی بهایی در توئیتی نوشته است:

«سالمندان و بیماران، بی‌رحمانه توسط مقامات ایران زندانی می‌شوند. آقای جمال‌الدین خانجانی، بهایی ۹۰ ساله در حالی بازداشت شده است که از سرطان پانکراس، بیماری قلبی و فشار خون رنج می‌برد. او تنها یکی از بهاییانی است که بیمار هستند و بدون مراقبت‌های پزشکی در زندان بسر می‌برند. این عملی غیرانسانی و ظالمانه است. عواقب محتمل بازداشت یک فرد بیمار ۹۰ ساله مانند آقای خانجانی چیست؟ ما از دولت ایران میخواهیم آقای خانجانی و همه کسانی که در زندان از بیماری رنج میبرند نیازمند درمان هستند، آزاد کند.»

قابل ذکر است، جمال‌الدین خانجانی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۷ یک دوره محکومیت ده ساله را به اتهام پیروی از آیین بهایی در زندان گذراند. او یکی از اعضای سابق گروه مدیران جامعه بهایی ایران موسوم به یاران ایران بود.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021