تایید حکم زندان هوشیدر زارعی، شهروند بهایی و جودوکار سرشناس

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس، حکم بدوی «هوشیدر زارعی»، شهروند بهایی ساکن شیراز و قهرمان جودو استان را عینا تایید کرد.

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس، حکم بدوی «هوشیدر زارعی»، شهروند بهایی ساکن شیراز و قهرمان جودو استان را عینا تایید کرد.

در تیر ماه، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز هوشیدر زارعی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان و فعالیت تبلیغ فرقه‌ای خلاف و مغایر شرع اسلام به نفع گروه‌های معاند نظام به پنج سال حبس، مجموعا به شش سال زندان محکوم کرد.

همچنین به‌عنوان مجازات تکمیلی، هوشیدر زارعی به پانصد میلیون ریال جزای نقدی، پنج سال محرومیت از حقوق اجتماعی، منع فعالیت در فضای مجازی و منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه به‌ مدت دو سال محکوم شد.

پس از اعلام رای تجدیدنظر، پرونده هوشیدر زارعی به دایره اجرای احکام فرستاده شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021