تایید حکم زندان هوشیدر زارعی، شهروند بهایی و جودوکار سرشناس

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس، حکم بدوی «هوشیدر زارعی»، شهروند بهایی ساکن شیراز و قهرمان جودو استان را عینا تایید کرد.

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس، حکم بدوی «هوشیدر زارعی»، شهروند بهایی ساکن شیراز و قهرمان جودو استان را عینا تایید کرد.

در تیر ماه، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز هوشیدر زارعی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان و فعالیت تبلیغ فرقه‌ای خلاف و مغایر شرع اسلام به نفع گروه‌های معاند نظام به پنج سال حبس، مجموعا به شش سال زندان محکوم کرد.

همچنین به‌عنوان مجازات تکمیلی، هوشیدر زارعی به پانصد میلیون ریال جزای نقدی، پنج سال محرومیت از حقوق اجتماعی، منع فعالیت در فضای مجازی و منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه به‌ مدت دو سال محکوم شد.

پس از اعلام رای تجدیدنظر، پرونده هوشیدر زارعی به دایره اجرای احکام فرستاده شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021