بی‌خبری از وضعیت کیوان رحیمیان، مترجم و روانشناس بهایی

بنا به گزارش رسیده، سه هفته است که خانواده «کیوان رحیمیان»، شهروند بهایی بازداشت شده در تهران، هیچ خبری از وضعیت سلامت وی ندارند. کیوان رحیمیان در ۲۷تیر۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شد.

بنا به گزارش رسیده، سه هفته است که خانواده «کیوان رحیمیان»، شهروند بهایی بازداشت شده در تهران، هیچ خبری از وضعیت سلامت وی ندارند.

کیوان رحیمیان در ۲۷تیر۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شد.

این شهروند بهایی در روزهای اول بازداشت چند تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌اش داشته ولی از ۲مرداد۱۴۰۲، هیچ تماس تلفنی با خانواده‌ نداشته است.

همچنین خانواده رحیمیان پس از مراجعه به زندان اوین مطلع شده‌اند که کیوان به‌دلایل نامشخص به‌جز محرومیت از تماس تلفنی، ممنوع ملاقات هم است.

تاکنون مسوولین مربوطه هیچ پاسخ روشنی در مورد اتهام یا دلیل بازداشت این شهروند بهایی به خانواده‌ رحیمیان نداده‌ و از قبول لباس و دارو برای کیوان خودداری کرده‌اند.

در سال‌های قبل، کیوان رحیمیان یک دوره محکومیت پنج ساله را به‌دلیل تدریس روانشناسی به جوانان بهایی محروم از تحصیل گذرانده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021