بی‌خبری از وضعیت کیوان رحیمیان، مترجم و روانشناس بهایی

بنا به گزارش رسیده، سه هفته است که خانواده «کیوان رحیمیان»، شهروند بهایی بازداشت شده در تهران، هیچ خبری از وضعیت سلامت وی ندارند. کیوان رحیمیان در ۲۷تیر۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شد.

بنا به گزارش رسیده، سه هفته است که خانواده «کیوان رحیمیان»، شهروند بهایی بازداشت شده در تهران، هیچ خبری از وضعیت سلامت وی ندارند.

کیوان رحیمیان در ۲۷تیر۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شد.

این شهروند بهایی در روزهای اول بازداشت چند تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌اش داشته ولی از ۲مرداد۱۴۰۲، هیچ تماس تلفنی با خانواده‌ نداشته است.

همچنین خانواده رحیمیان پس از مراجعه به زندان اوین مطلع شده‌اند که کیوان به‌دلایل نامشخص به‌جز محرومیت از تماس تلفنی، ممنوع ملاقات هم است.

تاکنون مسوولین مربوطه هیچ پاسخ روشنی در مورد اتهام یا دلیل بازداشت این شهروند بهایی به خانواده‌ رحیمیان نداده‌ و از قبول لباس و دارو برای کیوان خودداری کرده‌اند.

در سال‌های قبل، کیوان رحیمیان یک دوره محکومیت پنج ساله را به‌دلیل تدریس روانشناسی به جوانان بهایی محروم از تحصیل گذرانده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021