حمزه درویش، زندانی اهل سنت در رشت اقدام به خودکشی کرد

پایگاه حقوق بشری هرانا، روز جمعه ۲۰ مرداد، از اقدام به خودکشی حمزه درویش، زندانی اهل سنت در زندان لاکان رشت خبر داده است. به نوشته هرانا، این زندانی با خوردن مقدار زیادی قرص اقدام به خودکشی کرده و هم اکنون در بیمارستان رازی رشت بستری است. یکی از اعضای خانواده حمزه درویش با تایید اقدام به خودکشی او به هرانا گفته وی اکنون با حال عمومی نامناسب با دستبند و پابند در بیمارستان نگهداری می‌شود.

پایگاه حقوق بشری هرانا، روز جمعه ۲۰ مرداد، از اقدام به خودکشی حمزه درویش، زندانی اهل سنت در زندان لاکان رشت خبر داده است.

به نوشته هرانا، این زندانی با خوردن مقدار زیادی قرص اقدام به خودکشی کرده و هم اکنون در بیمارستان رازی رشت بستری است.

یکی از اعضای خانواده حمزه درویش با تایید اقدام به خودکشی او به هرانا گفته وی اکنون با حال عمومی نامناسب با دستبند و پابند در بیمارستان نگهداری می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی در داخل و اطراف بیمارستان رازی رشت حضور دارند و مانع از ملاقات خانواده حمزه درویش با او شده‌اند.

یکی از اعضای خانواده حمزه درویش با بیان اینکه او با خوردن ۱۲ قرص دیازپام اقدام به خودکشی کرده گفته است افسر نگهبان هر شب یک قرص در اختیار او قرار می‌داده و مشخص نیست که حمزه درویش چگونه به ۱۲ قرص دست پیدا کرده است.

حمزه درویش، اهل تالش است و پیش‌تر در اظهاراتی عنوان کرده بود که در سال ۹۳ نیروهای یک گروه بنیادگرای مستقر در سوریه با فریب، او را به ترکیه کشانده و سپس به سوریه منتقل کرده‌اند.

او مدتی را در زندان داعش بوده و سپس با دریافت امان نامه‌ای از سفارت ایران در ترکیه، به ایران فرار کرده و خود را به نیروهای امنیتی معرفی کرد و بازداشت شد.

آقای درویش یک سال پس از بازگشت به ایران مجددا بازداشت و در دادگاهی که رسانه‌های حقوق بشری آن را «پر ابهام» خوانده‌اند، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

در اوایل مرداد ماه امسال، دادگاه انقلاب رشت حمزه درویش را در پرونده تازه‌ای با اتهامات سیاسی به ۱۴ سال زندان دیگر محکوم کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021