ساناز تفضلی، شهروند بهایی به ۱۰سال و ۹ماه زندان محکوم شد

جلسه دادگاه ساناز تفضلی در روز شنبه ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد. اتهامات مطروحه علیه این شهروند بهایی عبارت از اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی، تشکیل یا اداره گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام بوده است.

حکم ساناز تفضلی، شهروند بهایی ساکن مشهد پس از هشت ماه بلاتکلیفی در زندان وکیل آباد مشهد صادر شد.

جلسه دادگاه ساناز تفضلی در روز شنبه ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این شهروند بهایی عبارت از اجتماع و تبانی بر ضد امنیت داخلی، تشکیل یا اداره گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام بوده است.

قاضی منصوری، ساناز تفضلی را بر اساس مواد ۶۱۰، ۴۹۸ و ۵۰۰ مکرر قانون مجازات اسلامی به ترتیب به شش سال و شش ماه، سه سال و هفت ماه، هشت ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بنا به رای صادره، این شهروند بهایی مجموعا به ده سال و نه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

از جمله مصادیق اتهامات وارده، اقدامات اجتماعی بشردوستانه به عنوان فردی بهایی و داشتن جزوات و کتب مربوط به آیین بهایی در منزل است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021