دادگاه ساناز تفضلی، شهروند بهایی در مشهد برگزار شد

جلسه دادگاه «ساناز تفضلی» در روز شنبه ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «منصوری» برگزار شد. در این جلسه، متهم و وکیل، به مدت دو ساعت به سوالات قاضی پاسخ دادند. پس از پایان جلسه، خانم تفضلی به زندان وکیل آباد برگردانده شد.

بنا به گزارش رسیده، جلسه دادگاه «ساناز تفضلی» در روز شنبه ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «منصوری» برگزار شد.

در این جلسه، متهم و وکیل، به مدت دو ساعت به سوالات قاضی پاسخ دادند. پس از پایان جلسه، خانم تفضلی به زندان وکیل آباد برگردانده شد.

قابل ذکر است قاضی پرونده از پذیرش وکالت «محمد هادی عرفانیان»، وکیل تعیین شده از سوی متهم خودداری کرده و فرد دیگری از وکلای مورد تایید قوه‌قضاییه وکالت متهم را به‌عهده گرفته است.

ساناز تفضلی بیش از هشت ماه است که در بازداشت موقت نگه داشته شده و تاکنون با آزادی موقت او به قید وثیقه موافقت نشده است.

این در حالی است که این شهروند بهایی پس از ۳۸ روز با پایان بازجویی از اداره اطلاعات مشهد به زندان وکیل آباد منتقل شده و از آن زمان تاکنون در این زندان تحت بازداشت موقت قرار دارد. در طی این مدت، او فقط یک مرتبه در اسفند گذشته جهت آخرین دفاعیات به دادسرا آورده شد.

ساناز تفضلی با اتهامات اجتماع و تبانی، تشکیل یا اداره گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام روبه‌رو است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021