دادگاه ساناز تفضلی، شهروند بهایی در مشهد برگزار شد

جلسه دادگاه «ساناز تفضلی» در روز شنبه ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «منصوری» برگزار شد. در این جلسه، متهم و وکیل، به مدت دو ساعت به سوالات قاضی پاسخ دادند. پس از پایان جلسه، خانم تفضلی به زندان وکیل آباد برگردانده شد.

بنا به گزارش رسیده، جلسه دادگاه «ساناز تفضلی» در روز شنبه ۲۴تیر۱۴۰۲ در شعبه یک دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «منصوری» برگزار شد.

در این جلسه، متهم و وکیل، به مدت دو ساعت به سوالات قاضی پاسخ دادند. پس از پایان جلسه، خانم تفضلی به زندان وکیل آباد برگردانده شد.

قابل ذکر است قاضی پرونده از پذیرش وکالت «محمد هادی عرفانیان»، وکیل تعیین شده از سوی متهم خودداری کرده و فرد دیگری از وکلای مورد تایید قوه‌قضاییه وکالت متهم را به‌عهده گرفته است.

ساناز تفضلی بیش از هشت ماه است که در بازداشت موقت نگه داشته شده و تاکنون با آزادی موقت او به قید وثیقه موافقت نشده است.

این در حالی است که این شهروند بهایی پس از ۳۸ روز با پایان بازجویی از اداره اطلاعات مشهد به زندان وکیل آباد منتقل شده و از آن زمان تاکنون در این زندان تحت بازداشت موقت قرار دارد. در طی این مدت، او فقط یک مرتبه در اسفند گذشته جهت آخرین دفاعیات به دادسرا آورده شد.

ساناز تفضلی با اتهامات اجتماع و تبانی، تشکیل یا اداره گروه به قصد برهم زدن امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام روبه‌رو است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یهودی‌ستیزی در پوریم، بهایی‌ستیزی با آهنگ ساسی‌مانکن؛ نفرت‌پراکنی علیه اقلیت‌های مذهبی

مشاهدات تیم نظارت بر محتوای «ایران‌وایر» نشان می‌دهند که نفرت‌پراکنی مجازی علیه اقلیت‌های دینی در ماه مارچ نسبت به ماه پیش از آن ۲۹ درصد افزایش یافته است.

در این ماه بیش از ۲۸ هزار مطلب در فضای مجازی علیه اقلیت‌های دینی منتشر شده است. بیشترین بخش از این مطالب، حدود ۲۱ هزار مطلب، مربوط به محتواهای شامل یهودی‌ستیزی است که اکثرا در خبرگزاری‌های وابسته به حکومت انتشار یافته‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021