پنج شهروند بهایی در کرمان بازداشت شدند

بنا به گزارش رسیده، چهارشنبه شب ۲۱تیر۱۴۰۲، حدود چهارده مامور وزارت اطلاعات به منزل فواد شاکر، شهروند بهایی ساکن کرمان بدون اجازه وارد شدند.

بنا به گزارش رسیده، چهارشنبه شب ۲۱تیر۱۴۰۲، حدود چهارده مامور وزارت اطلاعات به منزل فواد شاکر، شهروند بهایی ساکن کرمان بدون اجازه وارد شدند.

ماموران پس از بازرسی منزل و خودروهای میهمانان هم‌چنین ضبط وسایل شخصی و تلفن‌های همراه، پنج تن از حاضرین را به نام‌های فواد شاکر، شهرام فلاح، بهنام پوراحمری، یکتا فلاح و پری‌دخت شجاعی بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

در ماه‌های اخیر همزمان با اعتراضات سراسری در ایران، حکومت فشار بر بهاییان را افزایش داده و تعداد زیادی از شهروندان بهایی بازداشت شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021