پنج شهروند بهایی در کرمان بازداشت شدند

بنا به گزارش رسیده، چهارشنبه شب ۲۱تیر۱۴۰۲، حدود چهارده مامور وزارت اطلاعات به منزل فواد شاکر، شهروند بهایی ساکن کرمان بدون اجازه وارد شدند.

بنا به گزارش رسیده، چهارشنبه شب ۲۱تیر۱۴۰۲، حدود چهارده مامور وزارت اطلاعات به منزل فواد شاکر، شهروند بهایی ساکن کرمان بدون اجازه وارد شدند.

ماموران پس از بازرسی منزل و خودروهای میهمانان هم‌چنین ضبط وسایل شخصی و تلفن‌های همراه، پنج تن از حاضرین را به نام‌های فواد شاکر، شهرام فلاح، بهنام پوراحمری، یکتا فلاح و پری‌دخت شجاعی بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

در ماه‌های اخیر همزمان با اعتراضات سراسری در ایران، حکومت فشار بر بهاییان را افزایش داده و تعداد زیادی از شهروندان بهایی بازداشت شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021