آغاز محکومیت یک سال زندان سپیده کشاورز، شهروند بهایی

روز دوشنبه ۱۲تیر۱۴۰۲، «سپیده کشاورز» شهروند بهایی ساکن تهران، جهت اجرای یک سال حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

روز دوشنبه  ۱۲تیر۱۴۰۲، «سپیده کشاورز» شهروند بهایی ساکن تهران، جهت اجرای یک سال حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

سپیده کشاورز در تاریخ ۲۹آبان‌۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه، به‌طور موقت آزاد شد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «عموزاده»، این شهروند بهایی را به‌اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق اداره تشکیلات بهایی به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق تبلیغ بهاییت، به ۸ ماه حبس محکوم کرد.

دادگاه تجدیدنظر با رفع اتهام تبلیغ علیه نظام، سپیده کشاورز را به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. حکم در دیوان‌عالی کشور نقض و پرونده برای بررسی مجدد به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران فرستاده شد.

سرانجام، در ۲۲اسفند۱۴۰۱، سپیده کشاورز از سوی شعبه ۵۴ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021