آغاز محکومیت یک سال زندان سپیده کشاورز، شهروند بهایی

روز دوشنبه ۱۲تیر۱۴۰۲، «سپیده کشاورز» شهروند بهایی ساکن تهران، جهت اجرای یک سال حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

روز دوشنبه  ۱۲تیر۱۴۰۲، «سپیده کشاورز» شهروند بهایی ساکن تهران، جهت اجرای یک سال حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

سپیده کشاورز در تاریخ ۲۹آبان‌۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و یک روز بعد با تودیع قرار وثیقه، به‌طور موقت آزاد شد.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «عموزاده»، این شهروند بهایی را به‌اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق اداره تشکیلات بهایی به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق تبلیغ بهاییت، به ۸ ماه حبس محکوم کرد.

دادگاه تجدیدنظر با رفع اتهام تبلیغ علیه نظام، سپیده کشاورز را به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. حکم در دیوان‌عالی کشور نقض و پرونده برای بررسی مجدد به شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران فرستاده شد.

سرانجام، در ۲۲اسفند۱۴۰۱، سپیده کشاورز از سوی شعبه ۵۴ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021