محکومیت یک زوج بهایی به حبس، جریمه نقدی و محرومیت اجتماعی

شعبه سه دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی یک زوج بهایی به نام‌های وصال ممتازی و انیسا سمیعیان را مجموعا به نه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بنا به اطلاعات رسیده به ایران‌وایر، شعبه سه دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی یک زوج بهایی به نام‌های وصال ممتازی و انیسا سمیعیان را مجموعا به نه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بر اساس حکم صادره وصال ممتازی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری، توهین علیه رهبری به یک سال و سه ماه حبس تعزیری، توهین به شرع اسلام به سه سال و شش ماه و یک روز حبس تعزیری و سی و هشت میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

هم‌چنین انیسا سمیعیان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری، فعالیت آموزشی و تبلیغ انحرافی مغایر با شرع اسلام به سه سال و شش ماه و یک روز حبس تعزیری و ده سال و یک روز محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.

منزل این زوج بهایی ساکن رشت در تاریخ  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ توسط ماموران اداره اطلاعات تفتیش شد. وصال ممتازی در روز سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ بازداشت که پس از چند روز به قید وثیقه آزاد شد اما همسر وی، انیسا سمیعیان به دلیل بارداری بازداشت نشد و در دو مرحله احضار و بازجویی شد.

این زوج بهایی دارای دو کودک هستند که یکی از آنان پنج ساله و دیگر طفل شیرخوار سه ماهه است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021