محکومیت یک زوج بهایی به حبس، جریمه نقدی و محرومیت اجتماعی

شعبه سه دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی یک زوج بهایی به نام‌های وصال ممتازی و انیسا سمیعیان را مجموعا به نه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بنا به اطلاعات رسیده به ایران‌وایر، شعبه سه دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مهدی راسخی یک زوج بهایی به نام‌های وصال ممتازی و انیسا سمیعیان را مجموعا به نه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

بر اساس حکم صادره وصال ممتازی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری، توهین علیه رهبری به یک سال و سه ماه حبس تعزیری، توهین به شرع اسلام به سه سال و شش ماه و یک روز حبس تعزیری و سی و هشت میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است.

هم‌چنین انیسا سمیعیان به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به هفت ماه و شانزده روز حبس تعزیری، فعالیت آموزشی و تبلیغ انحرافی مغایر با شرع اسلام به سه سال و شش ماه و یک روز حبس تعزیری و ده سال و یک روز محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم شد.

منزل این زوج بهایی ساکن رشت در تاریخ  ۱۲ آبان ۱۴۰۱ توسط ماموران اداره اطلاعات تفتیش شد. وصال ممتازی در روز سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱ بازداشت که پس از چند روز به قید وثیقه آزاد شد اما همسر وی، انیسا سمیعیان به دلیل بارداری بازداشت نشد و در دو مرحله احضار و بازجویی شد.

این زوج بهایی دارای دو کودک هستند که یکی از آنان پنج ساله و دیگر طفل شیرخوار سه ماهه است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021