سارا ثابت راسخ، شهروند بهایی به هشت سال زندان محکوم شد

طبق اطلاعات رسیده به «ایران‌وایر»، شعبه ۱۷ دادگاه تجدیدنظر اصفهان، یک شهروند بهایی با نام «سارا ثابت راسخ» را، به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

طبق اطلاعات رسیده به «ایران‌وایر»، شعبه ۱۷ دادگاه تجدیدنظر اصفهان، یک شهروند بهایی با نام «سارا ثابت راسخ» را، به ۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

دادگاه، سارا ثابت راسخ را با استناد به ماده‌های ۵۰۰، ۵۱۳ و ۵۱۴ قانون مجازات اسلامی، به تحمل یک سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام، پنج سال حبس به اتهام توهین به مقدسات اسلام و دو سال حبس به اتهام توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و مقام رهبری، مجموعا هشت سال حبس محکوم کرد که با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات اشد، پنج سال حبس در مورد او اجرا خواهد شد.

قابل ذکر است که در سال گذشته، این شهروند بهایی طبق رای شعبه ۱۱۹ دادگاه کیفری اصفهان، به اتهام توهین به مقامات و مامورین، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. او هم‌اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت تحت نظارت پابند الکترونیکی در خارج از زندان و در محدوده شهر اصفهان است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021