محکومیت سیزده شهروند بهایی به چهل سال و هفت ماه حبس تعزیری

شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر کرج، بدون اطلاع و حضور وکلا و متهمین، حکم بدوی سیزده شهروند بهایی ساکن کرج را عینا تایید کرد و این شهروندان بهایی را مجموعا به ۴۰ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و مجازات‌های تکمیلی محکوم کرد.

شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر کرج، بدون اطلاع و حضور وکلا و متهمین، حکم بدوی سیزده شهروند بهایی ساکن کرج را عینا تایید کرد و این شهروندان بهایی را مجموعا به ۴۰ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و مجازات‌های تکمیلی محکوم کرد.

براساس اعلام دادگاه که در ۲۵خرداد برگزار شده، به متهمان ۱۰ روز برای معرفی خود جهت اجرای حکم مهلت داده شده است.

احکام سیزده شهروند بهایی که در پرونده موسوم به آموزش کودکان محکوم شده‌اند، عبارت است از: «عفیف نعیمی به هفت سال، کامیار حبیبی و سامان استوار هرکدام به پنج سال حبس تعزیری، سابین یزدانی، رامله تیرگرنژاد و الهام شارقی هرکدام به سه سال حبس تعزیری، نکیسا صادقی، شهرزاد مستوری، صدف شیخ‌زاده، بیتا ممتازی، مهسا تیرگر بهنمیری، صهبا ادیانی و نگین رضایی هر کدام به دو سال و یک ماه حبس تعزیری» محکوم شده‌اند.

همچنین کلیه متهمان دارای مجازات‌های تکمیلی جزای نقدی، ممنوعیت اقامت در استان البرز، محرومیت از حقوق اجتماعی و ممنوعیت خروج کشور هستند.

از جمله اتهامات این شهروندان بهایی، می‌توان به فعالیت آموزشی و تبلیغی علیه شرع اسلام، تشکیل دسته یا جمعیت به‌قصد برهم زدن امنیت کشور و شرکت در تشکیل گروه و اداره اشخاص به‌قصد بر هم زدن امنیت کشور از طریق اقدام به ترویج بهاییت در اطفال، کودکان و نوجوانان، اشاره کرد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021