دفن پیکر یک شهروند بهایی دیگر بدون رضایت خانواده در تهران

ماموران بهشت زهرا در روز جمعه ۵خرداد۱۴۰۲، پیکر یک متوفی بهایی به نام «عباس معنوی» را بدون رضایت و اطلاع خانواده ،روی خاک یک متوفی بهایی دیگر که دو ماه پیش فوت کرده، در گورستان خاوران دفن کردند.

ماموران بهشت زهرا در روز جمعه ۵خرداد۱۴۰۲، پیکر یک متوفی بهایی به نام «عباس معنوی» را بدون رضایت و اطلاع خانواده ،روی خاک یک متوفی بهایی دیگر که دو ماه پیش فوت کرده، در گورستان خاوران دفن کردند.

این اقدام در حالی صورت گرفت که خانواده متوفی در حال شکایت و پیگیری وضعیت فرد متوفی بودند. از اول فروردین سال جاری، مسوولین بهشت زهرا، تحویل اجساد بهاییان به خانواده‌هایشان را منوط به پرداخت مبلغ گزافی پول کرده‌اند که این درخواست غیرقانونی و غیراخلاقی با عدم پذیرش بهاییان مواجه شده است. مسوولان بهشت زهرا خانواده‌ها را تهدید کرده که در صورت عدم پرداخت وجه درخواستی، اجساد را در محل قبرهای دسته جمعی خاوران دفن خواهند کرد.

از ابتدای سال جاری، پیکرهای چندین متوفی بهایی بدون اطلاع خانواده‌ها و انجام مراسم دینی در گورستان خاوران دفن شده‌اند. بنا به اطلاع واصله، پیکرهای چهار تن از بهاییان هم‌چنان در سردخانه بلاتکلیف نگه‌داشته شده و بهشت زهرا از ترخیص آن‌ها خودداری کرده است.

قابل ذکر است، آرامستان بهاییان تهران، در زمینی در مجاورت گورستان خاوران قرار دارد. در طی سال‌های گذشته، بهاییان وجوه مختلفی را برای مواردی نظیر حمل‌و‌نقل و نگهداری در سردخانه پرداخت کرده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021