ثمین احسانی با تبدیل حکم حبس به رای باز آزاد شد

عصر روز یکشنبه ۳۱اردیبهشت۱۴۰۲، «ثمین احسانی»، با تبدیل حکم حبس به رای باز، از زندان اوین آزاد شد.

عصر روز یکشنبه ۳۱اردیبهشت۱۴۰۲، «ثمین احسانی»، با تبدیل حکم حبس به رای باز، از زندان اوین آزاد شد.

در ۲۰خرداد۱۳۹۱، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، این شهروند بهایی را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و عضویت در فرقه بهاییت [اشاره به بهایی بودن متهم دارد]، به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرد. ثمین احسانی در خرداد۱۴۰۱ برای اجرای حکم بازداشت و روز یکشنبه پس از گذراندن ۳۴۲ روز، از زندان اوین آزاد شد. او بقیه دوره زندان را در خارج از زندان با اجرای قرار رای باز خواهد گذراند.

رای باز به این معنا است که با تایید مقام قضایی صادرکننده حکم، زندانی طبق تصمیم شورای طبقه‌بندی به‌منظور اشتغال به کار یا حرفه‌آموزی به موسسات صنعتی، کشاورزی و خدماتی اعزام می‌شود. طبق قوانین تعیین شده، ورود و خروج او از محل کار به صورت دقیق نظارت و بررسی می‌شود.

قابل ذکر است، ثمین احسانی دارای یک فرزند پنج ساله است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دفن پیکر یک شهروند بهایی دیگر بدون رضایت خانواده در تهران

ماموران بهشت زهرا در روز جمعه ۵خرداد۱۴۰۲، پیکر یک متوفی بهایی به نام «عباس معنوی» را بدون رضایت و اطلاع خانواده ،روی خاک یک متوفی بهایی دیگر که دو ماه پیش فوت کرده، در گورستان خاوران دفن کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021