ثمین احسانی با تبدیل حکم حبس به رای باز آزاد شد

عصر روز یکشنبه ۳۱اردیبهشت۱۴۰۲، «ثمین احسانی»، با تبدیل حکم حبس به رای باز، از زندان اوین آزاد شد.

عصر روز یکشنبه ۳۱اردیبهشت۱۴۰۲، «ثمین احسانی»، با تبدیل حکم حبس به رای باز، از زندان اوین آزاد شد.

در ۲۰خرداد۱۳۹۱، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، این شهروند بهایی را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و عضویت در فرقه بهاییت [اشاره به بهایی بودن متهم دارد]، به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرد. ثمین احسانی در خرداد۱۴۰۱ برای اجرای حکم بازداشت و روز یکشنبه پس از گذراندن ۳۴۲ روز، از زندان اوین آزاد شد. او بقیه دوره زندان را در خارج از زندان با اجرای قرار رای باز خواهد گذراند.

رای باز به این معنا است که با تایید مقام قضایی صادرکننده حکم، زندانی طبق تصمیم شورای طبقه‌بندی به‌منظور اشتغال به کار یا حرفه‌آموزی به موسسات صنعتی، کشاورزی و خدماتی اعزام می‌شود. طبق قوانین تعیین شده، ورود و خروج او از محل کار به صورت دقیق نظارت و بررسی می‌شود.

قابل ذکر است، ثمین احسانی دارای یک فرزند پنج ساله است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ده ماه بلاتکلیفی ساناز تفضلی در زندان وکیل آباد

با گذشت بیش از ده ماه از بازداشت «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی همچنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه داشته شده است.

با آنکه جلسه دادگاه این شهروند بهایی در تیر برگزار شده، ولی پس از دو ماه، به تازگی شعبه دادگاه تجدیدنظر پرونده او مشخص شده است.

اخبار

بلاتکلیفی پنج شهروند بهایی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021