محکومیت پیام ولی، شهروند بهایی به ۹ سال و ۹ ماه زندان

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم شانزده سال حبس تعزیری «پیام ولی»، شهروند بهایی ساکن کرج را به ۹ سال و ۹ ماه زندان تقلیل داده است.

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم شانزده سال حبس تعزیری «پیام ولی»، شهروند بهایی ساکن کرج را به ۹ سال و ۹ ماه زندان تقلیل داده است.

بر اساس رای صادره‌ شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان البرز به تاریخ ۲۰اردیبهشت۱۴۰۲، حکم بدوی پیام ولی در دادگاه تجدیدنظر، از ده سال حبس تعزیری به اتهام همکاری با دول متخاصم به شش سال، و حکم پنج سال حبس تعزیری به اتهام اغوا و تحریک مردم به آشوب و کشتار، به سه سال و یک ماه حبس، حکم یک سال حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان تغییر کرد و این شهروند بهایی به ۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی شش سال، حبس برای آقای ولی قابل اجرا خواهد بود.

پیام ولی شهروند بهایی در تاریخ ۲مهر۱۴۰۱ در محل کار خود در کرج با ضرب‌وشتم توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.

او در طی دوره بازداشت، تحت فشار و تهدید برای اعتراف اجباری قرار گرفت، ولی هیچ کدام از اتهامات وارده به خود را نپذیرفت.

دادگاه، مصاحبه‌های او را در مورد نقض حقوق شهروندی بهاییان با شبکه‌های «بی‌بی‌سی» و «منوتو»، مصداق همکاری با دول متخاصم دانسته است.

پیام ولی هم اکنون در زندان قزلحصار زندانی است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

خاکسپاری کورش نیکنام؛ روایت‌گر شجاع تبعیض علیه اقلیت‌ها در ایران

مراسم خاک‌سپاری «کورش نیکنام»، نماینده زرتشتیان در مجلس و پژوهشگر زرتشتی که به‌خاطر روایت‌های منحصربه‌‌ فردش از تبعیض قانونی و اجتماعی جوامع اقلیت به‌ویژه زرتشتیان شناخته شده بود، جمعه ۲۸ اردیبهشت‌۱۴۰۳ در آرامگاه زرتشتیان تهران برگزار شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021