محکومیت پیام ولی، شهروند بهایی به ۹ سال و ۹ ماه زندان

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم شانزده سال حبس تعزیری «پیام ولی»، شهروند بهایی ساکن کرج را به ۹ سال و ۹ ماه زندان تقلیل داده است.

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم شانزده سال حبس تعزیری «پیام ولی»، شهروند بهایی ساکن کرج را به ۹ سال و ۹ ماه زندان تقلیل داده است.

بر اساس رای صادره‌ شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان البرز به تاریخ ۲۰اردیبهشت۱۴۰۲، حکم بدوی پیام ولی در دادگاه تجدیدنظر، از ده سال حبس تعزیری به اتهام همکاری با دول متخاصم به شش سال، و حکم پنج سال حبس تعزیری به اتهام اغوا و تحریک مردم به آشوب و کشتار، به سه سال و یک ماه حبس، حکم یک سال حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان تغییر کرد و این شهروند بهایی به ۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی شش سال، حبس برای آقای ولی قابل اجرا خواهد بود.

پیام ولی شهروند بهایی در تاریخ ۲مهر۱۴۰۱ در محل کار خود در کرج با ضرب‌وشتم توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.

او در طی دوره بازداشت، تحت فشار و تهدید برای اعتراف اجباری قرار گرفت، ولی هیچ کدام از اتهامات وارده به خود را نپذیرفت.

دادگاه، مصاحبه‌های او را در مورد نقض حقوق شهروندی بهاییان با شبکه‌های «بی‌بی‌سی» و «منوتو»، مصداق همکاری با دول متخاصم دانسته است.

پیام ولی هم اکنون در زندان قزلحصار زندانی است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021