محکومیت پیام ولی، شهروند بهایی به ۹ سال و ۹ ماه زندان

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم شانزده سال حبس تعزیری «پیام ولی»، شهروند بهایی ساکن کرج را به ۹ سال و ۹ ماه زندان تقلیل داده است.

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم شانزده سال حبس تعزیری «پیام ولی»، شهروند بهایی ساکن کرج را به ۹ سال و ۹ ماه زندان تقلیل داده است.

بر اساس رای صادره‌ شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان البرز به تاریخ ۲۰اردیبهشت۱۴۰۲، حکم بدوی پیام ولی در دادگاه تجدیدنظر، از ده سال حبس تعزیری به اتهام همکاری با دول متخاصم به شش سال، و حکم پنج سال حبس تعزیری به اتهام اغوا و تحریک مردم به آشوب و کشتار، به سه سال و یک ماه حبس، حکم یک سال حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام به هشت ماه زندان تغییر کرد و این شهروند بهایی به ۹ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 در صورت اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی شش سال، حبس برای آقای ولی قابل اجرا خواهد بود.

پیام ولی شهروند بهایی در تاریخ ۲مهر۱۴۰۱ در محل کار خود در کرج با ضرب‌وشتم توسط ماموران وزارت اطلاعات دستگیر شد.

او در طی دوره بازداشت، تحت فشار و تهدید برای اعتراف اجباری قرار گرفت، ولی هیچ کدام از اتهامات وارده به خود را نپذیرفت.

دادگاه، مصاحبه‌های او را در مورد نقض حقوق شهروندی بهاییان با شبکه‌های «بی‌بی‌سی» و «منوتو»، مصداق همکاری با دول متخاصم دانسته است.

پیام ولی هم اکنون در زندان قزلحصار زندانی است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دفن پیکر یک شهروند بهایی دیگر بدون رضایت خانواده در تهران

ماموران بهشت زهرا در روز جمعه ۵خرداد۱۴۰۲، پیکر یک متوفی بهایی به نام «عباس معنوی» را بدون رضایت و اطلاع خانواده ،روی خاک یک متوفی بهایی دیگر که دو ماه پیش فوت کرده، در گورستان خاوران دفن کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021