۱۵۰ روز بازداشت و بلاتکلیفی ساناز تفضلی در زندان مشهد

قرار بازداشت «ساناز تفضلی»، شهروند بهایی ساکن مشهد، پس از پنج ماه بازداشت موقت بار دیگر توسط بازپرس «سلیمانی»، بازپرس شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد تمدید شد و این شهروند بهایی همچنان در زندان وکیل آباد به‌طور بلاتکلیف نگه داشته شده است.

قرار بازداشت «ساناز تفضلی»، شهروند بهایی ساکن مشهد، پس از پنج ماه بازداشت موقت بار دیگر توسط بازپرس «سلیمانی»، بازپرس شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد تمدید شد و این شهروند بهایی همچنان در زندان وکیل آباد به‌طور بلاتکلیف نگه داشته شده است.

ساناز تفضلی، ساکن مشهد در ۱آذر۱۴۰۱، هنگام تردد در خیابان، توسط ماموران اداره اطلاعات مشهد دستگیر و به اداره اطلاعات منتقل شد.

او پس از ۳۸ روز حبس انفرادی از اداره اطلاعات مشهد، به زندان وکیل آباد منتقل شد و از آن زمان تا کنون در این زندان نگه داشته است.

در طی این مدت، او فقط یک مرتبه در اسفند جهت آخرین دفاعیات به دادسرا آورده شده است.

با توجه به این‌که بر اساس قانون، قرار بازداشت موقت توسط بازپرس برای سهولت در روند انجام تحقیقات مقدماتی است و طبق فصل هشتم از قانون آیین دادرسی کیفری، اخذ آخرین دفاعیات پس از پایان تحقیقات مقدماتی انجام می‌گیرد، مشخص نیست به چه دلیل قرار بازداشت ساناز تفضلی پس از پایان تحقیقات دوباره تمدید شده است. بازپرس پرونده هم هیچ پاسخ روشنی در مورد تمدیدهای پی در پی قرار بازداشت او به خانواده‌اش نمی‌دهد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021