مولوی عبدالحمید: هیچ کس در فکر نابودی دیگران نباشد

«مولوی عبدالحمید» در سخنرانی امروز جمعه، ۲۵ فروردین، که همزمان با تظاهرات حکومتی «روز قدس» بود، با یادآوری قراردادهای صلح بین پیامبر اسلام و قبایل مختلف به ویژه یهودی‌ها در صدر اسلام، گفت: «هیچ کس در فکر نابودی دیگران نباشد و همه باید در فکر صلح باشند.»

«مولوی عبدالحمید» در سخنرانی امروز جمعه، ۲۵ فروردین، که همزمان با تظاهرات حکومتی «روز قدس» بود، با یادآوری قراردادهای صلح بین پیامبر اسلام و قبایل مختلف به ویژه یهودی‌ها در صدر اسلام، گفت: «هیچ کس در فکر نابودی دیگران نباشد و همه باید در فکر صلح باشند.»

این روحانی بلندپایه اهل سنت سیستان و بلوچستان همچنین از پیروان ادیان مختلف به‌ویژه مسلمانان و یهودیان خواست که از افراط و تفریط پرهیز کنند. او گفت: «دین ما دین مدارا و تعامل و صلح است.»

اظهارات آقای عبدالحمید در حالی مطرح می‌شود که مقامات جمهوری اسلامی بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرده و به قراردادهای صلح میان اسرائیل و اعراب حمله کرده‌اند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان، در ادامه خطبه‌های انتقادی هر جمعه خود، گفت: «مسلمانان غیر از شخص پیامبر، حاکم‌شان را باید خودشان انتخاب کنند. هیچ کس از جانب خدا تعیین نشده است.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان در سخنان خود که مانند هفته‌های گذشته در جوی امنیتی و با قطع اینترنت همراه بود، گفت: «قرائت اعتدالی از اسلام، اصلی‌ترین و مهم‌ترین قرائت از این دین است و ما به این قرائت اعتقاد داریم».

آقای عبدالحمید ملا زهی با تاکید بر مطالبه «آزادی» و «عدالت» از سوی مردم، گفت: «این حق ملت است که عدالت اجرا شود و آزادی‌ها مطالبه بحق مردم هستند. شما در جمهوری اسلامی نمی‌توانید جلو نماز جماعت [اهل سنت] را بگیرید، قانون آزادی داده است.»

مولوی عبدالحمید همچنین در خطبه‌های خود با انتقاد از اعدام‌ها در ماه‌های اخیر، گفت: «به جرات می‌توانم بگویم کسانی که این اعدام‌ها را انجام می‌دهند در روز قیامت مواخذه می‌شوند.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021