مولوی عبدالحمید: هیچ کس در فکر نابودی دیگران نباشد

«مولوی عبدالحمید» در سخنرانی امروز جمعه، ۲۵ فروردین، که همزمان با تظاهرات حکومتی «روز قدس» بود، با یادآوری قراردادهای صلح بین پیامبر اسلام و قبایل مختلف به ویژه یهودی‌ها در صدر اسلام، گفت: «هیچ کس در فکر نابودی دیگران نباشد و همه باید در فکر صلح باشند.»

«مولوی عبدالحمید» در سخنرانی امروز جمعه، ۲۵ فروردین، که همزمان با تظاهرات حکومتی «روز قدس» بود، با یادآوری قراردادهای صلح بین پیامبر اسلام و قبایل مختلف به ویژه یهودی‌ها در صدر اسلام، گفت: «هیچ کس در فکر نابودی دیگران نباشد و همه باید در فکر صلح باشند.»

این روحانی بلندپایه اهل سنت سیستان و بلوچستان همچنین از پیروان ادیان مختلف به‌ویژه مسلمانان و یهودیان خواست که از افراط و تفریط پرهیز کنند. او گفت: «دین ما دین مدارا و تعامل و صلح است.»

اظهارات آقای عبدالحمید در حالی مطرح می‌شود که مقامات جمهوری اسلامی بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرده و به قراردادهای صلح میان اسرائیل و اعراب حمله کرده‌اند.

امام جمعه اهل سنت زاهدان، در ادامه خطبه‌های انتقادی هر جمعه خود، گفت: «مسلمانان غیر از شخص پیامبر، حاکم‌شان را باید خودشان انتخاب کنند. هیچ کس از جانب خدا تعیین نشده است.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان در سخنان خود که مانند هفته‌های گذشته در جوی امنیتی و با قطع اینترنت همراه بود، گفت: «قرائت اعتدالی از اسلام، اصلی‌ترین و مهم‌ترین قرائت از این دین است و ما به این قرائت اعتقاد داریم».

آقای عبدالحمید ملا زهی با تاکید بر مطالبه «آزادی» و «عدالت» از سوی مردم، گفت: «این حق ملت است که عدالت اجرا شود و آزادی‌ها مطالبه بحق مردم هستند. شما در جمهوری اسلامی نمی‌توانید جلو نماز جماعت [اهل سنت] را بگیرید، قانون آزادی داده است.»

مولوی عبدالحمید همچنین در خطبه‌های خود با انتقاد از اعدام‌ها در ماه‌های اخیر، گفت: «به جرات می‌توانم بگویم کسانی که این اعدام‌ها را انجام می‌دهند در روز قیامت مواخذه می‌شوند.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

پیام مولوی عبدالحمید به پزشکیان: ملت ایران از فشارها به ستوه آمده‌اند

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار پیامی پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت و از وی خواست به عهد و میثاقی که با مردم بسته است، پایبند بماند.

اخبار

نامزدهای ریاست جمهوری علیه اقلیت‌های مذهبی؛ کدام‌‌‌یک می‌تواند معجزه کند؟

اقلیت‌های دینی و مذهبی حلقه مهجور ادعاها و برنامه‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری هستند.

مسعود پزشکیان در روز ۲۳ خرداد بیانیه‌ای درباره لزوم حضور اقلیت‌ها در بدنه دولت و توجه بیشتر به حقوق آن‌ها منتشر کرد اما در همایش زنان حامی خودش گفت نمی‌تواند معجزه کند و از مردم می‌خواهد تا مشکلات را با هم حل کنند. چرا رفع تبعیض از اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به معجزه می‌ماند؟ سهم رییس‌جمهوری در برطرف کردن این نگرانی چیست؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021