دفتر مولوی عبدالغفار نقشبندی: جمعه‌های بلوچستان خونین‌تر از قدس است

دفتر مولوی عبدالغفار نقشبندی، روحانی «مفقود» شده اهل سنت با انتشار متنی مراسم حکومتی روز قدس را «نمایشی» خوانده و نوشته است جمعه‌های بلوچستان خونین تر از قدس است.

دفتر مولوی عبدالغفار نقشبندی، روحانی «مفقود» شده اهل سنت با انتشار متنی مراسم حکومتی روز قدس را «نمایشی» خوانده و نوشته است جمعه‌های بلوچستان خونین تر از قدس است.

عبدالغفار نقشبندی،‌ روحانی معترض اهل سنت است که از روز ۲۱ آذر ماه  سال گذشته و پس از احضار از سوی دادگاه ویژه روحانیت، راهی مشهد  شد و از آن روز خبری از وضعیت و سرنوشت او در دست نیست.

در متنی که در توییتر و اینستاگرام مولوی نقشبندی منتشر شده است آمده است: «جمعه های بلوچستان خونین تر از قدس است،‌ حنای فریب و شعارهای ریاکارانه شما رنگ باخته است،‌ مردم ما قدس و اسرائیل واقعی را شناخته اند،‌ به زاهدان بیایید تا در روزهای جمعه گلگون کفنان قدسی در برابر چماق بدستان اسرائیلی را با چشم سر مشاهده کنید،.»

دفتر مولوی عبدالغفار نقشبندی تاکید کرده است که  «علمای مردمی را در راهپیمایی نمایشی قدس نمی‌بینید.»

عبدالغفار نقشبندی امام‌جمعه‌ای بود که اولین باردر روز پنجم مهرماه سال گذشته خبر تجاوز فرمانده انتظامی چابهار به یک دختر ۱۵ ساله بلوچ را تایید کرد.

در آن زمان مقام رسمی جمهوری اسلامی به موضوع این پرونده تجاوز واکنشی نشان ندادند اما روز هشتم مهرماه وقتی جمعی از مردم زاهدان درصدد برگزاری تجمعی در اعتراض به این تجاوز و همچنین اعتراض به کشته شدن مهسا امینی بودند، نیروهای حکومتی با تیراندازی به سوی معترضین دست‌کم ۱۰۰ تن از آن‌ها را کشته و صدها تن دیگر را زخمی کردند.

پس از احضار و ناپدید شدن مولوی عبدالغفار نقشبندی، معترضان در استان سیستان و بلوچستان هر جمعه با سر دادن شعار و در دست گرفتن پلاکارد خواهان آزادی این روحانی معترض شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021