ستاد اجرایی فرمان امام کلیسای جماعت ربانی گرگان را به فروش گذاشت

«ستاد اجرایی فرمان امام»، نهاد اقتصادی تحت کنترل رهبر جمهوری اسلامی، تنها کلیسای گرگان را که در یکی از بهترین نقاط و در مرکز این شهر قرار دارد، با «شرایط و تسهیلات ویژه» برای فروش گذاشته است.

«ستاد اجرایی فرمان امام»، نهاد اقتصادی تحت کنترل رهبر جمهوری اسلامی، کلیسای جماعت ربانی گرگان را که در یکی از بهترین نقاط و در مرکز این شهر قرار دارد، با «شرایط و تسهیلات ویژه» برای فروش گذاشته است.

محبت‌نیوز، وبسایتی که اخبار مسیحیان ایران را پوشش می‌دهد، با انتشار تصویری از سر در کلیسای جماعت ربانی گرگان در روز یکشنبه ۲۱ اسفند نوشته که «جمهوری اسلامی اموال و دارایی‌های کلیساها را بالا می‌کشد.»

بر روی بنری که بر سر در این کلیسا نصب شده نوشته شده است که این ملک استثنایی با شرایط و تسهیلات ویژه به فروش می‌رسد.

به نظر می‌رسد فروش ساختمان این کلیسای مسیحی در چهارچوب طرح «مولدسازی» صورت می‌گیرد که در چهارچوب آن قرار است دولت ایران با اجازه رهبری اقدام به فروش گسترده اموال عمومی نماید.

کلیسای جماعت ربانی گرگان در سال ۱۳۴۸ توسط کشیش، هایک هوسپیان مهر تاسیس شد. این کشیش در جریان قتل‌های زنجیره‌ای توسط ماموران وزارت اطلاعات جمهری اسلامی در سال ۱۳۷۲ به قتل رسید.

فعالیت این کلیسا نیز اوایل دهه ۷۰ خورشیدی زیر فشار نهادهای امنیتی متوقف شده بود.

این نخستین‌بار نیست که ستاد اجرایی روی کلیساهای متعلق به مسیحیان در ایران دست می‌گذارد و آن‌ها را مصادره می‌کند. پیش‌تر نیز مصادره کلیسای دیگری به نام باغ شارون در ولدآباد کرج خبرساز شد. این باغ با زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع حدود هشت سال پیش بالغ‌ بر دو و نیم میلیون دلار قیمت داشت.

ستاد اجرایی فرمان امام، نهاد زیرمجموعه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، است که فعالیت‌های کلان اقتصادی دارد. خبرگزاری رویترز در سال ۲۰۱۳ ارزش دارایی‌های این نهاد را ۹۵ میلیارد دلار اعلام کرده بود.

وبسایت محبت‌نیوز سخنان یکی از منابع خود را در گرگان منتشر کرده است که درباره مصادره و فروش کلیسای جماعت ربانی گرگان گفته است: «تا جمهوری اسلامی سر کار باشد این سرنوشت همه کلیساها در ایران خواهد بود. حکومت به صورت تدریجی صدای مسیحیان را خفه می‌کند ابتدا کلیساها را محدود و برنامه‌های فارسی را تعطیل می‌کند و سپس فعالیت کل کلیسا را متوقف می‌کند. بعد از مدتی دسترسی مالکان به ساختمان‌ کلیسا را از بین می‌برد و در مرحله آخر به اسم املاک بی‌سرپرست با استناد به مفاد قانونی بی‌سر و صدا آن را مصادره می‌کند و یکی از ارگان‌ها مثل ستاد اجرای فرمان امام یا بنیاد مستضعفان روی آن دست می‌گذارد.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021