ساناز تفضلی؛ ممانعت از آزادی و ارسال پرونده به دادگاه

پرونده قضایی ساناز تفضلی شهروند بهایی ساکن مشهد که بیش از سه ماه در بازداشت بسر می‌برد، جهت صدور حکم به دادگاه ارجاع شد. بازپرس سلیمانی، بازپرس شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد به خانواده این شهروند بهایی اعلام کرده است که خانم تفضلی مشمول عفو نشده و متهم هم‌چنان باید در بازداشت بماند.

پرونده قضایی ساناز تفضلی شهروند بهایی ساکن مشهد که بیش از سه ماه در بازداشت بسر می‌برد، جهت صدور حکم به دادگاه ارجاع شد.

بازپرس سلیمانی، بازپرس شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد به خانواده این شهروند بهایی اعلام کرده است که خانم تفضلی مشمول عفو نشده و متهم هم‌چنان باید در بازداشت بماند.

این ادعا در حالی مطرح شده که دو ماه قبل از طرف بازپرس پرونده قرار وثیقه سنگین معادل ده میلیارد تومان برای آزادی ساناز تفضلی صادر شد ولی پس از تودیع وثیقه توسط دادسرا از آزادی خانم تفضلی به دلایل نامعلوم ممانعت به عمل آوردند. اسناد وثیقه هم در توقیف دادسرا باقی ماند و به سند گذاران بازگردانده نشد.

هم‌چنین بازپرس پرونده گفته است که پرونده جهت بررسی و صدور حکم به دادگاه فرستاده شده است.

این شهروند بهایی با اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل و راه اندازی گروه» که هر دو مربوط به فعالیت‌های مذهبی در داخل جامعه بهایی است، رو به رو است.

ساناز تفضلی در اول آذر ۱۴۰۱ توسط ماموران اداره اطلاعات مشهد در اتومبیل شخصی هنگام تردد در خیابان دستگیر شد و از آن تاریخ تا کنون در بازداشت موقت نگه داشته شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021