مظاهر حیدری، درویش گنابادی از زندان آزاد شد

مظاهر حیدری، درویش گنابادی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ایران امروز دوشنبه اول اسفند از زندان مرکزی شهرکرد آزاد شد. پوریا نوری، فعال مدنی با اعلام این خبر تصویری از لحظه آزادی مظاهر حیدری را منتشر کرده است.

مظاهر حیدری، درویش گنابادی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ایران امروز دوشنبه اول اسفند از زندان مرکزی شهرکرد آزاد شد.

پوریا نوری، فعال مدنی با اعلام این خبر تصویری از لحظه آزادی مظاهر حیدری را منتشر کرده است.

مظاهر حیدری از درویشان گنابادی است که به خاطر وقایع «گلستان هفتم» در تهران بازداشت شد و یک سال را در زندان سپری کرد.

این درویش گنابادی پس از آزادی، در روستاهای اطراف شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کرد و به دام‌داری مشغول شده بود.

دهم مهر ۱۴۰۱ امسال و پس از آغاز اعتراضات سراسری، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به خانه او حمله کرده و وی مجبور به فرار شد.

این دراویش گنابادی در نهایت در ۱۴ دی در اطراف چابهار بازداشت و به زندان منتقل شد.

مظاهر حیدری در فایل صوتی که پیش از این به دست ایران‌وایر رسیده بود، خبر داده بود که پس از بازداشت توام با ضرب و شتم در ۱۴ دی ماه، در دادگاهی سه دقیقه‌ای محاکمه شده است. به گفته خودش، او را در بازداشت کتک زده‌ و مجبور به امضای اعترافات اجباری‌ کرده‌ بودند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند

در ادامه خطبه‌های اعتراضی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان، امروز جمعه ۲۶ اسفند آقای مولوی با اشاره به «شکست نگاه دینی» در کشور گفت: «ملت ایران رنگین کمانی است، اما نگاه دینی نتوانست بین این اقوام برابری و مساوات برقرار کند. یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند.»

اخبار

کسری نوری آزاد شد

«پوریا نوری»، برادر «کسری نوری»، یکی از شناخته‌شده‌ترین دراویش گنابادی، با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود، از آزادی او خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021