مظاهر حیدری، درویش گنابادی از زندان آزاد شد

مظاهر حیدری، درویش گنابادی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ایران امروز دوشنبه اول اسفند از زندان مرکزی شهرکرد آزاد شد. پوریا نوری، فعال مدنی با اعلام این خبر تصویری از لحظه آزادی مظاهر حیدری را منتشر کرده است.

مظاهر حیدری، درویش گنابادی و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ایران امروز دوشنبه اول اسفند از زندان مرکزی شهرکرد آزاد شد.

پوریا نوری، فعال مدنی با اعلام این خبر تصویری از لحظه آزادی مظاهر حیدری را منتشر کرده است.

مظاهر حیدری از درویشان گنابادی است که به خاطر وقایع «گلستان هفتم» در تهران بازداشت شد و یک سال را در زندان سپری کرد.

این درویش گنابادی پس از آزادی، در روستاهای اطراف شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کرد و به دام‌داری مشغول شده بود.

دهم مهر ۱۴۰۱ امسال و پس از آغاز اعتراضات سراسری، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به خانه او حمله کرده و وی مجبور به فرار شد.

این دراویش گنابادی در نهایت در ۱۴ دی در اطراف چابهار بازداشت و به زندان منتقل شد.

مظاهر حیدری در فایل صوتی که پیش از این به دست ایران‌وایر رسیده بود، خبر داده بود که پس از بازداشت توام با ضرب و شتم در ۱۴ دی ماه، در دادگاهی سه دقیقه‌ای محاکمه شده است. به گفته خودش، او را در بازداشت کتک زده‌ و مجبور به امضای اعترافات اجباری‌ کرده‌ بودند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

اعتراضات ایران، تازه‌ترین بهانه جمهوری اسلامی برای سرکوب بهائیان

خیزش مردمی «زن زندگی آزادی» که با قتل «مهسا (ژینا) امینی»، دختر جوان کرد توسط ماموران نیروی انتظامی در ۲۵شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، با جان باختن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر از ایرانیان همراه بود.

آن‌چه این جنبش را از سایر حرکت‌های اعتراضی گذشته متمایز کرد، گستردگی و فراگیری آن بود. کلیه گروه‌های سنی، اقتصادی یا اجتماعی هم‌چنین اقلیت‌های جنسی، قومی و مذهبی هر کدام بخشی از بدنه‌ی این حرکت اعتراضی بودند؛ حرکتی که هم‌چنان به شکل‌های دیگر ادامه دارد.

اخبار

بازداشت چند ساعته دو شهروند بهایی در اصفهان

شامگاه شنبه ۲۵شهریور۱۴۰۲، دو شهروند بهایی به نام‌های «هوشمند روزبهان» و «فرود بهامین»، توسط ماموران امنیتی در شهر بهارستان از توابع شهر اصفهان دستگیر شدند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021