کشته شدن یک طلبه اهل سنت به دست افراد ناشناس در سقز

افراد مسلح ناشناس در شهرستان سقز یک طلبه ۱۹ ساله اهل سنت به نام صلاح‌الدین صالحی را به ضرب گلوله به قتل رساندند. بر اساس گزارش‌ها، صلاح‌الدین صالحی، بامداد پنجشنبه مقابل منزل پدری خود به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

افراد مسلح ناشناس در شهرستان سقز یک طلبه ۱۹ ساله اهل سنت به نام صلاح‌الدین صالحی را به ضرب گلوله به قتل رساندند.

بر اساس گزارش‌ها، صلاح‌الدین صالحی، بامداد پنجشنبه مقابل منزل پدری خود به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

معاون استاندار کردستان امروز جمعه ۲۸ بهمن کشته شدن این طلبه اهل سنت را تایید کرده و گفته  دلایل این «قتل» و تحقیقات برای دستگیری ضاربان در دست بررسی است.

گفته می‌شود که پدر این طلبه به نام عبدالهادی صالحی از زندانیان عقیدتی سابق اهل سنت است که به گزارش جمعیت حقوق بشر کردستان به دلیل سخنرانی‌هایی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایراد می‌کرد،بارها از سوی نهادهای امنیتی ایران تهدید شده بود.

 در رویدادی دیگر مربوط به اهل سنت ایران، وبسایت حال‌وش از بازداشت مولوی بسم الله خوگیانی امام جماعت مسجد صدیقی در  زاهدان توسط نیروهای اطلاعات سپاه خبر داده است.

بر اساس گزارش این سایت، شامگاه ۲۷بهمن ماه ۱۴۰۱، مولوی بسم الله خوگیانی در منطقه کریم آباد زاهدان دستگیر شده است.

فشار نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بر اهل سنت ایران به ویژه پس از آغاز اعتراضات سراسری در شهریور ماه امسال افزایش یافته و شماری از روحانیون معترض کرد و بلوچ به دست نیروهای حکومتی دستگیر شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند

در ادامه خطبه‌های اعتراضی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان، امروز جمعه ۲۶ اسفند آقای مولوی با اشاره به «شکست نگاه دینی» در کشور گفت: «ملت ایران رنگین کمانی است، اما نگاه دینی نتوانست بین این اقوام برابری و مساوات برقرار کند. یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند.»

اخبار

کسری نوری آزاد شد

«پوریا نوری»، برادر «کسری نوری»، یکی از شناخته‌شده‌ترین دراویش گنابادی، با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود، از آزادی او خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021