کشته شدن یک طلبه اهل سنت به دست افراد ناشناس در سقز

افراد مسلح ناشناس در شهرستان سقز یک طلبه ۱۹ ساله اهل سنت به نام صلاح‌الدین صالحی را به ضرب گلوله به قتل رساندند. بر اساس گزارش‌ها، صلاح‌الدین صالحی، بامداد پنجشنبه مقابل منزل پدری خود به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

افراد مسلح ناشناس در شهرستان سقز یک طلبه ۱۹ ساله اهل سنت به نام صلاح‌الدین صالحی را به ضرب گلوله به قتل رساندند.

بر اساس گزارش‌ها، صلاح‌الدین صالحی، بامداد پنجشنبه مقابل منزل پدری خود به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.

معاون استاندار کردستان امروز جمعه ۲۸ بهمن کشته شدن این طلبه اهل سنت را تایید کرده و گفته  دلایل این «قتل» و تحقیقات برای دستگیری ضاربان در دست بررسی است.

گفته می‌شود که پدر این طلبه به نام عبدالهادی صالحی از زندانیان عقیدتی سابق اهل سنت است که به گزارش جمعیت حقوق بشر کردستان به دلیل سخنرانی‌هایی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایراد می‌کرد،بارها از سوی نهادهای امنیتی ایران تهدید شده بود.

 در رویدادی دیگر مربوط به اهل سنت ایران، وبسایت حال‌وش از بازداشت مولوی بسم الله خوگیانی امام جماعت مسجد صدیقی در  زاهدان توسط نیروهای اطلاعات سپاه خبر داده است.

بر اساس گزارش این سایت، شامگاه ۲۷بهمن ماه ۱۴۰۱، مولوی بسم الله خوگیانی در منطقه کریم آباد زاهدان دستگیر شده است.

فشار نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی بر اهل سنت ایران به ویژه پس از آغاز اعتراضات سراسری در شهریور ماه امسال افزایش یافته و شماری از روحانیون معترض کرد و بلوچ به دست نیروهای حکومتی دستگیر شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

اعتراضات ایران، تازه‌ترین بهانه جمهوری اسلامی برای سرکوب بهائیان

خیزش مردمی «زن زندگی آزادی» که با قتل «مهسا (ژینا) امینی»، دختر جوان کرد توسط ماموران نیروی انتظامی در ۲۵شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، با جان باختن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر از ایرانیان همراه بود.

آن‌چه این جنبش را از سایر حرکت‌های اعتراضی گذشته متمایز کرد، گستردگی و فراگیری آن بود. کلیه گروه‌های سنی، اقتصادی یا اجتماعی هم‌چنین اقلیت‌های جنسی، قومی و مذهبی هر کدام بخشی از بدنه‌ی این حرکت اعتراضی بودند؛ حرکتی که هم‌چنان به شکل‌های دیگر ادامه دارد.

اخبار

بازداشت چند ساعته دو شهروند بهایی در اصفهان

شامگاه شنبه ۲۵شهریور۱۴۰۲، دو شهروند بهایی به نام‌های «هوشمند روزبهان» و «فرود بهامین»، توسط ماموران امنیتی در شهر بهارستان از توابع شهر اصفهان دستگیر شدند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021