سپهر ضیایی به اتهام بهایی بودن به پنج سال حبس محکوم شد

بنا به حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ایمان افشاری»، «سپهر ضیایی»، شهروند ساکن تهران به اتهام پیروی از دین بهایی، طبق ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی به پنج سال حبس تعزیری و دو سال منع خروج از کشور محکوم شد.

هم‌چنین تلفن‌های همراه و لپ تاب‌هایی که زمان دستگیری توسط ماموران از منزل متهم ضبط شده براساس حکم دادگاه مصادره شد.

قابل ذکر است ماموران در هنگام بازرسی منزل ضیایی، کلیه تلفن‌های همراه و لپ تاب‌های ساکنین منزل را ضبط کردند.

ماده ۴۹۹ به عضویت فرد در گروه یا مرامی که قصدش برهم زدن امنیت کشور باشد، اشاره دارد. بر اساس این ماه، متهم به سه ماه تا پنج سال تعزیری محکوم می‌شود.

سپهر ضیایی، ۶۲ ساله در تاریخ ۲مهر توسط ماموران امنیتی دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این شهروند بهایی را پس از ۵۰ روز حبس انفرادی به اتاق‌هایی با جمعیت بیشتر انتقال دادند. هم اکنون، این شهروند بهایی در بند عمومی زندان اوین نگه داشته شده است.

سپهر ضیایی در طی چهار ماه بازداشت، شنوایی گوش چپ خود را از دست داده و دچار بیماری‌های گوارشی شده است. با این‌که وضعیت سلامت سپهر ضیایی مساعد نیست و احتیاج به درمان دارد ولی تاکنون مسوول پرونده با درخواست‌های مکرر او و خانواده‌اش برای قرار وثیقه موافقت نکرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت سپهر ضیایی، شهروند بهایی در تهران

بنا به خبر رسیده به ایران وایر، غروب شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱، حدود پانزده مامور وزارت اطلاعات به منزل یک شهروند بهائی به نام سپهر ضیایی در شهر تهران یورش برده و او را بازداشت کردند.

اخبار

کارزار «ایران بدون نفرت» چرا و چگونه تشکیل شد؟

کمپین «ایران بدون نفرت» برای توجه به تبعیض علیه جامعه بهایی و کمک به کاهش آن در ایران در شبکه‌های اجتماعی فارسی و انگلیسی به راه افتاده است. طوفان توییتری «ایران بدون نفرت» که به ابتکار این کمپین برنامه‌ریزی شد، توانست چهره‌های تاثیرگذار فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی را در سراسر جهان با خود همراه کند.

چگونه این کمپین می‌تواند به کاهش نفرت‌پراکنی علیه اقلیت‌های دینی در ایران کمک کند؟ «ایران‌وایر» با دست‌اندرکاران کارزار ایران بدون نفرت و جمعی از کسانی که در آن شرکت کرده‌اند، گفت‌وگو کرده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021