سه هفته بی خبری از پویا صراف، زندانی بهایی در شیراز

«پویا صراف» یکی از شهروندان بهایی بازداشت شده در شهر کرج، بیست روز است که هیچ تماس تلفنی با خانواده‌ خود نداشته و همین بی‌خبری موجب تشدید نگرانی خانواده‌ از وضعیت سلامت او در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات شیراز شده است.

این شهروند بهایی در ۱۱آبان۱۴۰۱ در محل کارش در مهرشهر کرج بازداشت، و پس از سه روز، بدون اطلاع خانواده به شیراز منتقل شد.

این انتقال در حالی صورت گرفته که خانواده‌ او مطمئن هستند که پویا هیچ آشنا و ارتباطی در شیراز ندارد و قطعا اشتباهی بازداشت شده است.

با وجود پیگیری‌های مداوم خانواده‌ پویا، تا کنون هیچ اتهام مشخصی برای بازدشت او عنوان نشده است. بازپرس با انتخاب وکیل از سوی خانواده موافقت کرده ولی اجازه دسترسی و مطالعه پرونده را به وکیل نداده است.

با توجه به این‌که بازپرس پرونده به خانواده‌ پویا صراف گفته است که زندانی همکاری نمی‌کند، این نگرانی برای خانواده‌ او پیش آمده که احتمالا پویا برای اعتراف اجباری تحت فشار قرار دارد.

این شهروند بهایی در طی هفتاد روز گذشته در انفرادی و ممنوع ملاقات بوده و فقط ۴ تماس کوتاه تلفنی با فواصل زمانی طولانی داشته است. او فقط یک ملاقات کوتاه در روزهای اول بازداشت با پدر و مادرش داشته است.  قابل ذکر است، والدین او از مشهد و همسر و کودک چهار ساله‌شان از کرج مجبورند هر هفته برای پیگیری پرونده پویا به شیراز بروند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

نگرانی از احتمال سناریوسازی جمهوری اسلامی علیه پویا صراف، زندانی بهایی

بازداشت شهروندان بهایی هم‌چون ۴۳ سال گذشته در هفته‌های اخیر نیز هم‌چنان ادامه داشته است. بهاییان بازداشت‌ شده مانند سایر هم‌وطنان دربند، بلاتکلیف و بدون اتهام مشخص در زندان‌های جمهوری اسلامی به‌سر می‌برند و هیچ مسوولی حاضر به پاسخ‌گویی به خانواده‌های آن‌ها نیست. یکی از بازداشت‌شدگان بهایی در هفته‌های اخیر، «پویا صراف» نام دارد. جوان نخبه بهایی که این روزها بلاتکلیف در اداره اطلاعات شیراز بازداشت است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021