نامه ۸ زندانی اهل سنت به سازمان ملل:جلوی احکام ظالمانه را بگیرید

هشت تن از زندانیان اهل سنت در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و گزارشگر ویژه حقوق‌بشر این سازمان در امور ایران، خواستار اقدام آن‌ها درباره احکام «ظالمانه» دادگاه‌های جمهوری اسلامی علیه خود شدند.

این نامه که توسط «هرانا» منتشر شده را «عیسی عیدمحمدی، فرهاد شاکری، حبیب پیرمحمدی، عبدالباسط اورسن، عبدالحکیم عظیم گرگیچ، محمدرضا شیخ احمدی، عبدالحسین مزرعه و عبدالرحمن گرگیچ»، که همگی از اهل سنت و محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد زندانی‌اند، امضا کرده‌اند.

امضا کنندگان این نامه خطاب به «آنتونیو گوترش» و «جاوید رحمان» نوشتند: «وقتی ما برای احکام ظالمانه اعدام شکواییه نوشتیم، اگر اقدامی قاطعانه از طرف جوامع سازمان مللی انجام می‌شد، امروز شاهد این نبودیم که خانواده‌های دیگری داغدار شوند.»

در بخش دیگری از این نامه امضا کنندگان ضمن تاکید چندباره و رد اتهامات مطروحه علیه خود تاکید کردند: «ما از تمامی این اتهامات ساختگی توسط ذهن بیمار وزارت اطلاعات و فیلم های ساختگی توسط آن‌ها و صداوسیما فاسد حکومتی که حکم بازجو را دارند، و افراد را مجبور به اعتراف می‌کنند، بری می‌باشیم. اینجانبان به عرض شما بزرگواران می‌رسانیم که وقتی ما برای احکام ظالمانه اعدام و ۱۵سال شکواییه نوشتیم، اگر اقدامی قاطعانه از طرف جوامع سازمان مللی انجام می‌شد امروز شاهد این نبودیم که خانواده‌های دیگری داغدار و یا انسان‌های بیگناه دیگری در زندان‌ای جمهوری اسلامی محبوس شوند و خانوادهای بی‌شماری در پریشانی به‌سر ببرند.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بازداشت فراز حقیقت‌جو، شهروند بهایی در شیراز

درپی بازداشت شهروندان بهایی در شهرهای مختلف ایران، حوالی غروب روز شنبه ۱۹آذر ۱۰۱، ماموران امنیتی در شیراز به محل کار «فراز حقیقت جو» مراجعه کرده و این شهروند بهایی را بازداشت و به زندان عادل‌آباد شیراز انتقال دادند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021