مولوی عبدالحمید: اعدام محسن شکاری اقدامی غیر شرعی بود

امام جمعه اهل سنت زاهدان اعدام محسن شکاری را اقدامی «غیر شرعی» خواند و با اشاره به صدور حکم «محاربه» برای پنج معترض گفت: «کجای شریعت گفته که برای کشته شدن یک بسیجی، به پنج نفر حکم اعدام دهید؟»

مولوی عبدالحمید در نماز جمعه هجدهم آذر ماه با اشاره به اعدام محسن شکاری اولین معترض اعدام شده در اعتراضات سراسری گفت: اگر کسی تنها راهی را بسته و کاردی زده به بسیجی که فقط زخمی‌اش کرده، از نظر شرعی نمی‌توانیم او را بکشیم. قرآن چنین مجوزی نداده است. محاربی که آدمی را نکشته، نباید اعدام شود.

او در ادامه خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی گفت که کشتن مردم بر اساس اتهام محاربه «دردی را دوا نمی‌کند» و «این اعتراض با کشتن مردم خاموش نمی‌شود».

امام جمعه زاهدان گفت: کسانی که به صورت مستقیم به مردم شلیک کردند، مامورانی که جوانی را به خاطر خوشحالی [پس از باخت تیم جمهوری اسلامی در جام جهانی] کشتند یا به افراد بی‌گناه دیگری در اعتراضات و تنها به دلیل شعار دادن، شلیک کردند، این‌ها قصاص دارد

مولوی عبدالحمید در بخش دیگری از خطبه‌ نماز جمعه بدون اشاره به نام فرد خاصی گفت: «حاکم باید اشتباهات خود را بپذیرد.»

اوبا اشاره به اتهام  «محاربه» برای پنج نفر در پرونده کشته شدن یک بسیجی در کرج در ادامه گفت: چرا «شما برای یک بسیجی پنج نفر را حکم اعدام می‌دهید.»

او میزان اجرای حکم اعدام در ایران را غیرقابل قیاس با دیگر نقاط دنیا دانست و ادامه داد : در صدر اسلام چنین اعدام‌هایی صورت نمی‌گرفت.

عبدالحمید با اشاره به حل نشدن پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی گفت که فقیرتر شدن مردم ایران نتیجه حل نشدن این پرونده است.

او خواستار حل پرونده هسته‌ای و مذاکره با مردم ایران شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی مشعوف پس از نپذیرفتن امامت جمعه آزاد شهر، بازداشت شد

مولوی نعمت الله مشعوف که پس از عزل مولوی محمد حسین گرگیج به عنوان امام جمعه اهل سنت آزادشهر منصوب شده بود توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد. بازداشت این روحانی اهل سنت پس از ان صورت گرفته که وی انتصاب خود به عنوان امام جمعه آزادشهر از سوی نماینده ولی فقیه را رد کرده است.

اخبار

نامه مولوی عبدالحمید به خامنه‌ای: برکناری گرگیچ به هیچ وجه قابل توجیه نیست

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان در نامه‌ای به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از برکناری امام جمعه اهل سنت آزاد شهر انتقاد کرده و گفته است این اقدام به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021