بیانیه‌ اعتراضی روحانیون اهل سنت در ارومیه: به کشتار مردم پایان دهید

جمعی از ماموستایان و مدرسان و امامان جمعه ارومیه با انتشار یک ویدیو بیانیه‌ای اعتراضی منتشر، و کشتار و سرکوب گسترده مردم معترض ایران را محکوم کرده و خواستان آزادی زندانیان اعتراضات اخیر شدند.

روحانیون اهل سنت ارومیه بیانیه‌ای منتشر کرده و در آن خواهان آزادی بی‌قید و شرط زندانیان اعتراضات اخیر، تجدید نظر مسوولین در برخورد با معترضین و تن دادن به خواسته‌های برحق آن‌ها، رفع فضای خفقان و تبعیض و توقف سرکوب و کشتار بی‌رحمانه شدند. آن‌ها همچنین اعلام کردند که قاطعانه از ماموستایان، دانشجویان و نخبگان و مخصوصا شیخ‌الاسلام «مولانا عبدالحمید» حمایت می‌کنند. روحانیون اهل سنت ارومیه به پیروی از هماتایان خود در سنندج و دهگلان، با حضور جمعی مقابل دوربین دست به انتشار بیانیه‌ای ویدیویی زدند.

روحانیان اهل سنت و امامان جمعه سنندج و دهگلان با اشاره به اصل‌های از قانون اساسی جمهوری اسلامی «خواهان برگزاری رفراندومی با سازوکار اجرایی مقبول مردم»، با حضور معتمدان و رهبران دینی و ملی و نظارت نهادهای بین‌المللی بی‌طرف در ایران شده بودند.

پیش از آن‌ها نیز مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، با اعتراض به کشتار و سرکوب گسترده مردم ایران، خواهان برگزاری همه‌پرسی با حضور ناظران بین‌المللی شده بود.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مهندسی انتخابات بوکس توسط مولوی عبدالحمید

«مولوی عبدالحمید» امام‌ جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان، ۸دی‌۱۳۹۶ در پیامی رسمی، انتخاب «حسین ثوری» به ریاست فدراسیون بوکس را تبریک گفت. او در این پیام، حسین ثوری را «جوانی از اهل سنت» خواند که با انتخاب او به عنوان رییس فدراسیون بوکس ایران، جامعه اهل سنت را متوجه «برابری ادیان» در جمهوری اسلامی، با در نظر گرفتن «فعالیت صادقانه و سالم و حرکت در مسیر قانون جمهوری اسلامی» دعوت کرده است.

ایران‌وایر به اطلاعاتی دست یافته است که حسین ثوری، مدیرکل ورزش و جوانان وقت استان سیستان‌ و بلوچستان، سال ۱۳۹۶ پس از تماس مستقیم مولوی عبدالحمید با «حسن روحانی» رییس‌جمهور وقت و سپس دستور مستقیم حسن روحانی به «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان پیشین جمهوری اسلامی، در انتخاباتی مهندسی شده و سفارشی به عنوان رییس فدراسیون بوکس انتخاب شده بود.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021