مولوی عبدالحمید روایت جمهوری اسلامی از جمعه مرگبار زاهدان را تکذیب کرد

امام جمعه اهل سنت زاهدان، روایت حکومت ایران از نقش گروه‌های «تجزیه‌طلب» در وقایع مرگبار جمعه گذشته در زاهدان را تکذیب کرد.

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی درباره اعترضات زاهدان گفته است: «مردم را به گروهک‌های تجزیه‌طلب منتسب کردند، درحالی‌که در این حادثه نه جیش‌العدل و نه هیچ گروهک دیگری نقش نداشته‌اند».

این روحانی سرشناس اهل سنت همچنین دوباره تاکید کرده که گزارش‌های رسانه‌های رسمی ایران از مواضع خود را تکذیب می‌کند.

هفته گذشته رسانه‌های نزدیک به حکومت ایران دعوت مولوی عبدالحمید به آرامش را با عنوان «اعلام برائت مولوی عبدالحمید از حوادث امروز زاهدان» و «درخواست برخورد قاطع با آشوبگران» مخابره کرده بودند که دفتر مولوی عبدالحمید با انتشار یک بیانیه این اخبار را  تکذیب کرد و از مردم خواست اخبار و مطالب مربوط به مولوی عبدالحمید را از سایت و شبکه‌های رسمی وابسته به دفتر ایشان دنبال کنند.

در حاشیه نماز جمعه هفته گذشته گروهی از شهروندان زاهدان در مقابل یک پاسگاه کلانتری تجمع کردند و با آنها با تیراندازی مستقیم برخورد شد.کمپین فعالین بلوچ  اعلام کرد بیش از ۸۰ نفر از کشته‌شدگان این رویداد را شناسایی کرده است.

در خبری دیگر از زاهدان، خبرگزاری حال وش، اعلام کرد هنوز از وضعیت دکتر اشکان پویان، متخصص و جراح اعصاب و ستون فقرات خبری در دست نیست. دکتر پویان پیشتر از مورد هدف قرار گرفتن معترضان بلوچ از پشت سر توسط نیروهای نظامی خبر داده بود.

طبق اطلاعات رسیده به حال وش؛این دکتر پس از واکنش در صفحه اینستاگرام خود اکنون به طرز مشکوکی ناپدید شده‌ و از وضعیت وی تا لحظه تنظیم گزارش اطلاعی در دست نیست.

دکتر پویان با رد حمله معترضان بلوچ به نیروهای نظامی در صفحه اینستاگرامی خود گفت: «معترضان بلوچ توسط نیروهای نظامی از پشت سر مورد هدف قرار گرفتند و بیشتر گلوله‌ها مربوط به این ناحیه‌ها است.»

او همچنین از مورد هدف قرار دادن کودکان بلوچ توسط نیروهای نظامی نیز انتقاد کرده و گفته بود: «به بچه سیزده ساله گلوله زدید، شرم نکردید؟! شما حروم لقمه ترین سفاک های تاریخین.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021