خانواده عفیف نعیمی، زندانی بهایی، به شدت نگران سلامتی او هستند

پسر «عفیف نعیمی»، یکی از شهروندان بهایی بازداشت شده در ۹ مرداد ۱۴۰۱ در یک پست اینستاگرامی اعلام کرد که در روز چهارشنبه ۱۶ شهریور بر اساس گفته‌ی بازرس پرونده‌ی برای بار دوم جهت آزادی موقت پدرش وثیقه بردند ولی باز هم از سوی مسئول مربوطه وثیقه پذیرفته نشد. (دفعه‌ی اول، ۹ شهریور بوده که قبول کردن وثیقه را یک هفته عقب انداختند).

او در ادامه نوشته است: «امروز نه تنها پدر آزاد نشدند بلکه ایشان را به دادسرا بردند تا با تفهیمِ اتهامی جدید که از آن بی‌خبریم، بازداشت ایشان در این شرایط خطرناک جسمی تمدید شود!»

بنا به اظهار فرزند عفیف نعیمی، پدرش در اوایل شهریور ماه دچار سنکوپ (بیهوشی ناشی از نوعی نارسایی قلبی)  شده و پزشکان توصیه اکید کردند تا جهت بررسی وضعیت سلامت آقای نعیمی بلافاصله در بیمارستان بستری شود. اما متاسفانه در خطر بودن شرایط سلامتی عفیف نعیمی برای مسئولین پرونده روشن نشده زیرا در این صورت فرستادن ایشان به بیمارستان قلب برای بررسی علت بیهوش شدن، حداقل کاری بود که تا امروز باید انجام می‌دادند.

یادآوری می‌شود، عفیف نعیمی، مهوش ثابت و فریبا کمال‌آبادی سه تن از مدیران سابق جامعه بهایی ایران موسوم به یاران ایران هستند که در تاریخ ۹ مرداد ۱۴۰۱ در منازل شخصی‌شان بازداشت شدند. پیش از این واقعه، هر سه شهروند بهائی مذکور هر کدام یک دوره محکومیت ده ساله را در زندان گذرانده‌اند.

عفیف نعیمی، در طول دوران حبس ده ساله خود در چند نوبت به دلیل وخامت حال به بیمارستان قلب منتقل شده بود. پزشکان متخصص بارها تایید کردند که به دلیل بیماری خاص قلبی، ماندن آقای نعیمی در زندان برای او خطر جانی دارد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ابتلای ۲ نفر از بهاییان بازداشت شده در قائمشهر به کرونا

یک منبع مطلع به ایران وایر اطلاع داد که سامیه قلی نژاد و بیتا حقیقی دو تن از جوانان بهائی بازداشت شده در قائم‌شهر به بیماری کرونا در زندان مبتلا شده‌اند و تاکنون از خدمات درمانی لازم محروم بوده‌اند.

اخبار

۲۶ شهروند بهائی در شیراز به ۷۶ سال زندان محکوم شدند

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس با ریاست سعید بلند زاده و مستشار شعبه، کامران زارع با با تایید اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی و خارجی رای تجدیدنظر ۲۶ شهروند بهائی در شیراز را اعلام کرد. دادگاه برگزاری نشست‌ها و کلاس‌های تبلیغی و آموزشی بعضا با حضور افراد مسلمان و ترویج عقاید بهائیت از جمله مصادیق حکم صادره برشمرد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021