ضرب و شتم بصیر صمیمی از شهروندان بهایی زندانی در قائم‌شهر

یک منبع مطلع به ایران وایر اطلاع داد که «بصیر صمیمی»، یکی از جوانان بهایی دستگیر شده در شهرستان قائم‌شهر در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

این شهروند بهایی از زمان بازداشت تاکنون در سلول انفرادی در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات ساری نگه داشته شده است و مسئولان مربوطه از پذیرش لباس برای او خودداری کرده‌اند.

نزدیکان این جوان ۲۸ ساله به دلیل ابتلای او به مشکل آلرژی است و طولانی شدن حبس انفرادی و ضرب و شتم در بازداشت نسبت به وضعیت او ابراز نگرانی کرده‌اند.

 از اتهامات انتسابی به بصیر صمیمی هیچ اطلاعی در دست نیست.

روز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱، ماموران اداره اطلاعات مازندران چهارده جوان بهایی محروم از تحصیلات دانشگاهی را که در یک جمع خصوصی در منزل دوست‌شان در شهرستان قائم‌شهر در حال مطالعه و گفتگو در موضوع  تعلیم و تربیت بودند، بازداشت و همگی را به اداره اطلاعات ساری منتقل کردند.

۹ تن از بازداشت شدگان در روزهای گذشته آزاد شدند. در حال حاضر، بجز بصیر صمیمی، چهار شهروند بهایی  دیگر به نام‌های سامیه قلی نژاد، نگار دارابی، هنگامه علیپورو بیتا حقیقی هم‌چنان دربند عمومی زندان زنان قائم‌شهر بازداشت هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ممانعت از آزادی بهائیان بازداشت شده با قرار وثیقه

بنا به خبر رسیده به ایران وایر، از ده نفر از جوانان بازداشت شده بهائی در مازندران که قرار بود در روز یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ با تودیع قرار وثیقه آزاد شوند، با کارشکنی مسئولان تنها یک نفر به نام ساناز حکمت شعار با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به طور موقت آزاد شد.

اخبار

ویدیوی ساختگی علیه بهاییان؛ وزارت اطلاعات از کدام مهدکودک‌ها حرف می‌زند؟

جامعه جهانی بهایی در آخرین بیانیه‌ای که صادر کرده از ترفند تکان دهنده وزارت اطلاعات و پخش ویدیوی ساختگی از مهدکودک و نفرت‌پراکنی علیه بهاییان در تلویزیون ایران سخن گفته است. درباره این فیلم ساختگی و ادعاهایی که نهادهای امنیتی مطرح کرده‌اند، چه می‌دانیم؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021