ابتلای ۲ نفر از بهاییان بازداشت شده در قائمشهر به کرونا

یک منبع مطلع به ایران وایر اطلاع داد که سامیه قلی نژاد و بیتا حقیقی دو تن از جوانان بهائی بازداشت شده در قائم‌شهر به بیماری کرونا در زندان مبتلا شده‌اند و تاکنون از خدمات درمانی لازم محروم بوده‌اند.

بازجوی پرونده ایشان هم به کرونا مبتلا شده و به بازداشت شدگان گفته است که او بیماری را از آن‌ها گرفته است. البته هیچ دلیلی بر تایید سخن بازجو نیست.

این فرد در ادامه گفت که بازجوی پرونده در جلسه بازجویی با زدن خودکار به سر متهمان سعی می‌کرده آن‌ها را تحت فشار قرار دهد.

سامیه قلی نژاد، بیتا حقیقی و نگار دارابی، سه تن از چهارده بهائی بازداشت شده در قائم‌شهر هستند.

این سه تن در بند عمومی زندان زنان قائم‌شهر نگه داشته می‌شوند. بصیر صمیمی، یکی دیگر از بازداشت شدگان است که هم‌‌چنان در سلول انفرادی در اداره اطلاعات ساری تحت بازجویی است. در طی روزهای گذشته، ده نفر از بازداشت شدگان با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

یادآوری می‌شود، در روز چهارشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۱ ماموران اداره اطلاعات مازندران، دوازده جوان محروم از تحصیل بهائی را که در منزل یکی از دوستانشان در قائم‌شهر جمع شده و از روی علاقه شخصی به گفتگو در زمینه تعلیم و تربیت مشغول بودند، دستگیر کردند. همان روز، دو جوان بهائی دیگر هم در منازل‌شان در قائم‌شهر بازداشت می‌شوند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ممانعت از آزادی بهائیان بازداشت شده با قرار وثیقه

بنا به خبر رسیده به ایران وایر، از ده نفر از جوانان بازداشت شده بهائی در مازندران که قرار بود در روز یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ با تودیع قرار وثیقه آزاد شوند، با کارشکنی مسئولان تنها یک نفر به نام ساناز حکمت شعار با تودیع قرار وثیقه ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به طور موقت آزاد شد.

اخبار

۲۶ شهروند بهائی در شیراز به ۷۶ سال زندان محکوم شدند

شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان فارس با ریاست سعید بلند زاده و مستشار شعبه، کامران زارع با با تایید اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی و خارجی رای تجدیدنظر ۲۶ شهروند بهائی در شیراز را اعلام کرد. دادگاه برگزاری نشست‌ها و کلاس‌های تبلیغی و آموزشی بعضا با حضور افراد مسلمان و ترویج عقاید بهائیت از جمله مصادیق حکم صادره برشمرد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021