سه عضو یک خانواده بهایی جهت اجرای حکم در تهران بازداشت شدند

روز دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱، سه عضو یک خانواده بهایی در منزل شخصی‌شان در تهران بازداشت شدند و جهت اجرای حکم حبس به زندان اوین منتقل شدند. بازداشت این شهروندان بهایی در حالی صورت گرفت که آن‌ها پیش‌تر هیچ احضاریه‌ای برای اجرای حکم دریافت نکرده بودند.

افسانه امامی، شهروند بهایی ساکن تهران در ۱۳ بهمن ۱۳۹۷، همسرش، حمید ناصری و برادر همسرش، سعید ناصری در ۲۰ اسفند ۹۷ توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند. این سه شهروند بهایی هر کدام پس از گذراندن حدود چهل روز بازداشت با تودیع قرار وثیقه پانصد میلیون تومان آزاد شدند.

این شهروندان ابتداء به صورت غیابی و بدون تشکیل جلسه دادرسی توسط شعبه ۲۶ به ریاست قاضی ایمان افشاری در سمت دادرس به حبس محکوم شدند و پس از پذیرش درخواست واخواهی، جلسه دادگاه این سه شهروند بهایی توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمدرضا عموزاد برگزار و برهمین اساس، افسانه امامی به اتهام اقدام‌علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه و دسته (مراد بهایی بودن فرد است)، به تحمل سه سال حبس تعزیری و حمید و سعید ناصری هم از بابت اتهام مذکور هر یک به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شدند. این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تائید شد.

محکومیت این سه تن از روز دوشنبه ۱۰ مرداد آغاز شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یورش ۲۰۰ مامور حکومتی به روستای روشنکوه برای تخریب خانه‌های بهاییان

از صبح روز سه‌شنبه ۱۱ مرداد حدود ۲۰۰ مامورحکومتی به همراه تجهیزات سنگین خاکبرداری وارد روستای روشنکوه در استان مازندران شده و در حال تخریب خانه‌های بهائیان در این روستا هستند. سیمین فهندژ، سخنگوی جامعه جهانی بهایی با اعلام این خبر در توییتر خود نوشته که ماموران موبایل روستاییان را نیز ضبط کرده‌اند تا خبررسانی در این مورد صورت نگیرد. بر اساس گزارش‌ها، ماموران با بستن راه‌های روستا از ورود و خروج ساکنین جلوگیری می‌کنند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021