حکایت حذف نیروهای اهل سنت از بدنه دولت در استان هرمزگان

شیخ احمد خنجی، امام جمعه اهل سنت پارسیان خاطر حذف نیروهای اهل سنت از دولت در مناطق سنی نشین و جایگزین آنها با نیروهایی که جایگاهی پیش مردم ندارند، از ابراهیم رییسی گلایه میکند. او می‌گوید: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مردم این منطقه اهل سنت هستند، توقع اهل سنت این است که مدیران کلیدی اهل سنت هم داشته باشند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

آیا اهل سنت در جمهوری اسلامی آزادی دارند؟

«مهدی فرمانیان»، معاون پژوهشی دانشگاه ادیان و مذاهب روز ۲۱بهمن۱۴۰۰ در همایش «منزلت ادیان و مذاهب در جمهوری اسلامی» که در سالن همایش‌های این دانشگاه در قم برگزار شد، مدعی شد: «مذاهب (سنی‌ها) در جمهوری اسلامی آزادی کافی دارند.» او برای اثبات ادعای خود به این آمار اشاره کرده و می‌گوید: «امروزه اهل‌سنت ۱۵ هزار مسجد، ۵۰۰ مدرسه دینی و ۱۰۰ موسسه دینی دارند که خودشان به‌صراحت آن را اعلام کرده‌اند.»

آیا در جمهوری اسلامی ایران، آزادی مذهب رعایت می‌شود؟ آیا اهل تسنن ایران از ۱۵ هزار مسجد، ۵۰۰ مدرسه دینی و ۱۰۰ موسسه دینی برخوردار هستند؟ آیا این آمار نشانه آزادی مذهبی در ایران است؟ «ایران‌وایر» در این گزارش می‌کوشد، به این پرسش‌ها پاسخ دهد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021