سرکوب نوکیشان مسیحی در ایران؛ فریبا دلیر راهی زندان شد

در ادامه سرکوب و آزار نوکیشان مسیحی توسط حکومت جمهوری اسلامی، یک نوکیش مسیحی دیگر برای تحمل دوران حبس خود راهی زندان شد.

بر اساس گزارش وبسایت آرتیکل ۱۸، فریبا دلیر، نوکیش مسیحی، روز شنبه، ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱، برای تحمل محکومیت ۲ ساله، به زندان اوین رفت.

خانم دلیر  به دلیل باور مسیحی و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره یک کلیسای مسیحی تبشیری» به تحمل زندان محکوم شده است.

فریبا دلیر در تیرماه سال گذشته به همراه همسرش و ۴ نوکیش مسیحی دیگر از جمله یک نوجوان ۱۷ ساله توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شده بود.

دادگاه انقلاب تهران در آبان ماه همان سال خانم دلیر را ابتدا به ۵ سال و سپس به ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

همسر فریبا دلیر نیز به همراه سه نوکیش مسیحی دیگر هر کدام به ۱۰ ماه حبس تعزیری محکوم شدند که در نهایت حکم آن‌ها به جریمه نقدی تغییر یافت.

نوکیش مسیحی ۱۷ ساله نیز که همراه آن‌ها بازداشت شده بود در نهایت پس از تحمل ۱۰ روز بازجویی در سلول انفرادی بازداشتگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آزاد شد.

سازمان‌های مدافع حقوق مسیحیان می‌گویند جمهوری اسلامی کلیساهای فارسی زبان را تعطیل کرده و با حمله به کلیساهای خانگی و منازل مسیحیان،آنها را مورد اذیت و آزار قرار می دهد.

طبق آخرین گزارش سازمان مسیحی «درهای باز»، ایران نهمین کشور «مسیحیت ستیز» جهان است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

گفتند تغییر دین از قتل هم بدتر است؛ وبینار ایران‌وایر درباره سرکوب نوکیشان

‌«ایران‌وایر» روز گذشته (دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰)، یک نشست وِیژه مجازی (وبینار) درباره سرکوب مسیحیان در ایران برگزار کرد. سه نوکیش ایرانی که از اسلام به مسیحیت گرویده‌اند و به این دلیل مورد آزار و اذیت قرار گرفته و زندان را نیز تجربه کرده‌اند و نیز «منصور برجی»، مدیر «موسسه ماده‌ ۱۸»، «مازیار بهاری» بنیان‌گذار و مدیر «ایران‌وایر» را در این نشست همراهی کردند و از تجارب خود حرف زدند.

اخبار

احضار سه نوکیش مسیحی ساکن رشت برای تحمل حبس

سه نوکیش مسیحی ساکن رشت به نام‌های سکینه (مهری) بهجتی، رامین حسن پور و همسرش سعیده (کاترین) سجادپور، برای اجرای حکم حبس احضار شدند. به گزارش سایت ماده ۱۸ که اخبار مرتبط با مسیحیان فارسی‌زبان را منتشر می‌کند برای این سه نوکیش مسیحی از طرف شعبه ۱ واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ تهران احضاریه‌ای ارسال شده که مطابق آن تا ۲۰ روز فرصت دارند خود را به این شعبه معرفی کنند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021