آغاز محکومیت یک شهروند بهائی در تهران

روز یکشنبه ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۰، یک شهروند بهائی ساکن تهران به نام «شهرام نجف تومرائی» جهت اجرای حکم، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

دادگاه انقلاب تهران در آذر ماه سال ۱۳۹۸، این شهروند بهائی را به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این حکم در رابطه با پرونده بازداشت او در آذر ۱۳۹۴ صادر شده است.

ماموران وزارت اطلاعات صبح روز چهارشنبه ۴ آذرماه ۹۴ شهرام نجف را در منزل شخصی بازداشت کردند. او پس از مدتی بازداشت موقت به قرار وثیقه آزاد شد. تعداد زیادی از وسایل شخصی و مذهبی متعلق به آقای نجف در زمان بازداشت از سوی ماموران ضبط شد.

 شهروندان بهائی در ایران بزرگترین اقلیت دینی از نظر تعداد پیروان به شمار می­روند ولی آیین بهاییت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان اقلیت دینی شناخته نشده است.

عدم به رسمیت شناخته شدن دین بهائی در قانون اساسی ایران بهانه­ای به دست مسئولین نظام داده است تا در چهار دهه گذشته، بهائیان را از کمترین حقوق شهروندی مانند کار دولتی، حق تحصیل و مراسم مذهبی محروم کنند.  

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

گفتند تغییر دین از قتل هم بدتر است؛ وبینار ایران‌وایر درباره سرکوب نوکیشان

‌«ایران‌وایر» روز گذشته (دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰)، یک نشست وِیژه مجازی (وبینار) درباره سرکوب مسیحیان در ایران برگزار کرد. سه نوکیش ایرانی که از اسلام به مسیحیت گرویده‌اند و به این دلیل مورد آزار و اذیت قرار گرفته و زندان را نیز تجربه کرده‌اند و نیز «منصور برجی»، مدیر «موسسه ماده‌ ۱۸»، «مازیار بهاری» بنیان‌گذار و مدیر «ایران‌وایر» را در این نشست همراهی کردند و از تجارب خود حرف زدند.

اخبار

دکتر سوزان مودی، پزشک بهایی آمریکایی که عاشق ایران بود

«دکتر مودى، بانوى آمریکایى نه فقط پزشکى می‌داند؛ بلکه در علم قابلگى و بیماری‌هاى زنان هم تخصص دارد. این بانوى نیکوخصال به همه‌ى خواهران شرقى ایرانى خود به طور یکسان عشق می‌ورزد… ما نسبت به این بانوى شریف و محترم نهایت تشکر و قدردانى را ابراز می‌کنیم و حضور ایشان در این کشور را موهبتى عظیم براى ایران می‌دانیم. در سایه‌ى مراقبت‌هاى عالى این شخص ملکوتى، بیماران از هر مذهبى، مسلمان و غیرمسلمان، سلامتى و تندرستى خود را بازمی‌یابند. از خداوند مسئلت می‌نماییم که این وجود نازنین و محترم را براى ما حفظ کند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021