بازداشت دو شهروند بهایی در منطقه مارلیک تهران

خبرگزاری هرانا از بازداشت دو شهروند بهایی در منطقه مارلیک تهران خبر داده است. بنابراین گزارش نیروهای امنیتی ایران پری کارگریان مروستی و دانیال بنی‌نژاد، دو شهروند بهایی را به همراه شهروند دیگری به نام اسماعیل مولایی بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند

در این گزارش همچنین به تفتیش منزل خانم کارگریان و ضبط برخی از لوازم شخصی او از جمله موبایل، لوازم الکترونیک، تصاویر، کتب و آثار مربوط به آئین بهائی اشاره شده است.

جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین شهروند بهایی دیگر را در شهرها و استان‌های مختلف با اتهامات نامشخص بازداشت کرده است.

اعضای جامعه جهانی بهایی اتهامات مطرح شده علیه شهروندان بهایی ایران را «بی‌اساس» خوانده و می‌گوید بهاییان تنها به دلیل باورها و اعتقادات مذهبی‌شان توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی، بازداشت می‌شوند.

این اقدام مصداق بارز تفتیش عقاید و خلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

در طول ۴۳ سالی که از به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی در ایران گذشته است بیش از ۲۰۰ شهروند بهایی توسط حکومت جمهوری اسلامی اعدام شده‌ و شمار زیادی از آن‌ها با نقض گسترده و سیستماتیک حقوق شهروندی از جمله حق تحصیل دردانشگاه‌های ایران و ضبط و تصرف اموال از سوی نهادهای حکومتی مواجه شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021