بازداشت دو شهروند بهایی در منطقه مارلیک تهران

خبرگزاری هرانا از بازداشت دو شهروند بهایی در منطقه مارلیک تهران خبر داده است. بنابراین گزارش نیروهای امنیتی ایران پری کارگریان مروستی و دانیال بنی‌نژاد، دو شهروند بهایی را به همراه شهروند دیگری به نام اسماعیل مولایی بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند

در این گزارش همچنین به تفتیش منزل خانم کارگریان و ضبط برخی از لوازم شخصی او از جمله موبایل، لوازم الکترونیک، تصاویر، کتب و آثار مربوط به آئین بهائی اشاره شده است.

جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین شهروند بهایی دیگر را در شهرها و استان‌های مختلف با اتهامات نامشخص بازداشت کرده است.

اعضای جامعه جهانی بهایی اتهامات مطرح شده علیه شهروندان بهایی ایران را «بی‌اساس» خوانده و می‌گوید بهاییان تنها به دلیل باورها و اعتقادات مذهبی‌شان توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی، بازداشت می‌شوند.

این اقدام مصداق بارز تفتیش عقاید و خلاف قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

در طول ۴۳ سالی که از به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی در ایران گذشته است بیش از ۲۰۰ شهروند بهایی توسط حکومت جمهوری اسلامی اعدام شده‌ و شمار زیادی از آن‌ها با نقض گسترده و سیستماتیک حقوق شهروندی از جمله حق تحصیل دردانشگاه‌های ایران و ضبط و تصرف اموال از سوی نهادهای حکومتی مواجه شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دفن پیکر یک شهروند بهایی دیگر بدون رضایت خانواده در تهران

ماموران بهشت زهرا در روز جمعه ۵خرداد۱۴۰۲، پیکر یک متوفی بهایی به نام «عباس معنوی» را بدون رضایت و اطلاع خانواده ،روی خاک یک متوفی بهایی دیگر که دو ماه پیش فوت کرده، در گورستان خاوران دفن کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021