آغاز محکومیت دو شهروند بهائی در شیراز

بر اساس اطلاعات رسیده به ایران‌وایر، صبح روز یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰، دو شهروند بهائی ساکن شیراز به نام­های فرهام ثابت و فرزان معصومی، خودشان را جهت اجرای حکم به دادگاه انقلاب، معرفی و از آن محل به زندان عادل آباد شیراز منتقل شدند.

این دو شهروند بهائی هر کدام به دو سال حبس تعزیری محکوم هستند.

فرهام ثابت و فرزان معصومی در ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ بازداشت و پس از یازده روز با قرار وثیقه‌ای  معادل دویست میلیون تومان از بازداشت­گاه اطلاعات سپاه شیراز آزاد شدند.

در خرداد ۱۳۹۹، شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی این دو شهروند بهائی بابت اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام» هر یک به ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

حکم بدوی در دادگاه تجدیدنظر استان به دو سال حبس تعزیری تغییر یافت.

طی یک ماه گذشته، به جز این دو شهروند، محکومیت سه شهروند بهائی دیگر به نام­های پریسا صادقی، منیژه اعظمیان و علی احمدی به ترتیب در شهرهای تهران، بابل و قائم شهر آغاز شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تداوم بازداشت ناتولی درخشان، شاعر بهائی در ساری

بیش از ده روز از بازداشت «ناتولی درخشان»، شاعر بهائی در ساری می­‌گذرد و مسئولین ذی‌ربط کماکان از دادن پاسخ روشن در مورد اتهام و محل نگه­داری این شهروند بهائی به خانواده‌­اش خودداری کرده‌­اند.

اخبار

داستان یک محفل؛ بازداشت، شکنجه، اعدام

چهاردهم دی ۱۳۶۰، هفت نفر از اعضای محفل ملی تهران بهاییان اعدام شدند. آن‌ها چه کسانی بودند، چه‌گونه بازداشت و چرا اعدام شدند و خانواده‌هایشان از اعدام آن‌ها چه‌طور خبر یافتند؟

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021