لیلا حسین‌زاده؛ ۵ سال زندان به جرم خواندن سرود «خون ارغوان‌ها»

شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب تهران حکم ۵ سال زندان برای لیلا حسین‌زاده، فعال دانشجویی را عینا تایید کرد. این حکم درباره شرکت در اجتماع به مناسبت تولد یک درویش زندانی صادر شده است.

امیر رئیسیان، وکیل لیلا حسین‌زاده با اعلام این خبر در توییتر خود نوشت که این حکم صریحاً برخلاف موادی از قانون مجازات صادر شده است.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران پیش از این لیلا حسین‌زاده را به  اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» به پنج سال زندان محکوم کرده بود.

به گفته وکیل خانم حسین‌زاده، مصداق این اتهام، راه‌اندازی یک تجمع کوچک از دانشجویان و حضور لیلا حسین‌زاده در این تجمع است که به منظور تبریک تولد «محمد شریفی‌مقدم»، دانشجو و درویش زندانی تشکیل شده بود.

در حکمی که برای لیلا حسین‌زاده صادر شده، خواندن سرود «خون ارغوان‌ها» در این جشن تولد، مصداق اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور در نظر گرفته شده است.

در این حکم ادعا شده است که لیلا حسین‌زاده از «لیدرهای اصلی جریان چپ» است که  در مراسم تولد «محمد شریفی‌مقدم» اقدام به خواند سرود خون ارغوان‌ها منتسب به «گروهک فداییان خلق» کرده است.

لیلا حسین‌زاده از دانشجویان دانشگاه تهران است که در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۱۳۹۶ نیزبازداشت و به زندان و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

سهم اندک درویشان زندانی از تخفیف در مجازات زندانیان امنیتی

روزنامه «شرق» در گزارشی که روز چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ منتشر کرده، با اشاره به انتخاب «غلامحسین محسنی اژه‌ای» به عنوان رییس قوه قضاییه و دستور او برای رسیدگی مجدد به پرونده‌های امنیتی نوشته است در میان فهرست منتشر شده از زندانیانی که مورد عفو و تخفیف در مجازات قرار گرفته‌اند، تعداد درویشان زندانی کم بوده است.

اخبار

کسری نوری، درویش زندانی از دانشگاه تهران اخراج شد

«دانشگاه تهران» با صدور نامه‌ای، «کسری نوری»، درویش گنابادی زندانی را اخراج و از تحصیل محروم کرده است.
«پوریا نوری»، برادر این زندانی عقیدتی تصویر این نامه را در صفحه توییتر خود منتشر کرده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021